Znamy wyniki Unser Lied für Tel Aviv! Do Izraela jedzie S!sters

Myślę, że w tym roku preselekcje niemieckie przyciągają więcej fanów. Kraj ten bowiem rok temu po wielu latach porażek dosyć nieoczekiwanie powrócił do top5 konkursu, plasując się na 4 miejscu. Dokonał tego Michael Schulte z balladą “You Let Me Walk Alone”. Kto będzie jego następcą? Oto lista kandydatów:

  • Aly Ryan – Wear your love
  • BB Thomaz – Demons 
  • Linus Bruhn – Our city
  • Gregor Hägele – Let me go 
  • Sisters – Sister 
  • Lilly Among Clouds – Surprise 
  • Makeda – The day I loved you most

Jeśli chcecie zorientować się w piosenkach wcześniej, możecie posłuchać ich tutaj.

Podobnie jak w roku ubiegłym, trzy grupy przyznają swoje punkty: widzowie,  specjalny Eurowizyjny panel, oraz specjalny komitet. Każda część będzie mieć wagę 1/3. Show poprowadzą Barbara Schöneberger i Linda Zervakis. Warto dodać, że za główną faworytkę uważa się Aly Ryan, ale także wielu osobom podoba się Lilly Among Clouds. Wiemy już jednak, że tegoroczny sezon przynosi nam praktycznie same niespodzianki. Kto więc wygra? Przekonajmy się!

Aly Ryan – Wear your love

Daenerys Targaryen na początku zapowiadała się całkiem nieźle. Co jak co show ma bardzo dobre, piosenka też ,ale tylko audio. Świetnie się spisywała w momentach kiedy chórki ją wspomagały.

Piosenka dobra, show nawet też. Niestety wokal tu przeszkadza. Dobre były momenty z chórkami.

BB Thomaz – Demons

Dziwna piosenka, trzeba przyznać. Jednak coś w sobie miała. Nie umiem tego opisać, ale znając dziwność tegorocznej Eurowizji wpisałaby się idealnie. – Paulina P.

Występ jak i piosenka wywołały dość mieszane uczucia. Utwór jakby dwa w jednym: zwrotka sobie, refren sobie (ale był bardzo fajny). Wokalnie również bez większych zarzutów. – Paulina Ś.

Linus Bruhn – Our city

Brzmiało to, jak stare piosenki Biebera. Piosenka średnia, nie do zapamiętania. Zdecydowanie nie. – Paulina

Oj Justin Bieber z dawnych lat wrócił. Piosenka chyba brzmiała jak odrzut z Melodifestivalen, nudna, nijaka. Nawet nie mogę jej zanucić. Nie, nie, nie na to liczyłam.

Gregor Hägele – Let me go 

 

No…nudne to, bez polotu. Wokalnie jest dobrze, ale to za mało. Naprawdę można się zanudzić.

Gregor i wycie wilkołaka o północy. Piosenka mdła jednak refren całkiem przyjemny.

Sisters – Sister 

Wokal był zły, a piosenka…piosenka też była zła.

Siostry nas przeniosły w czasie do początków lat 00. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Lilly Among Clouds – Surprise 

No, zaskoczenie. Najlepszy utwór dzisiejszego wieczoru, ale rozpraszała przedziwna choreografia. Minusem było też to, że momentami wokalistka strasznie skrzeczała, ale piosenka bije wszystkie na głowę. Występ jest do dopracowania.

Suprise piosenka dosłownie mnie zaskoczyła. Jak na razie najlepsza ze wszystkich. Jedyny minus to te ruchy na scenie, jakby opętana przez demona, co trochę rozpraszało.

Makeda – The day I loved you most

Na początku wydawało się nudne, ale z każdą chwilą odpływałam. Głos tej dziewczyny jest niesamowity! Nie mam nic więcej tu do dodania, perfekcja!

Missandei…znaczy Makeda (zdecydowanie za dużo oglądam Gry o tron) jak na razie wokalnie bije na głowę. Ballada na początku wydawała mi się mdła, jednak im dalej w las tym lepiej. Zdecydowanie jedna z lepszych dziś.

Ciekawostka…za udział w głosowaniu można wygrać bilety na Eurowizję!

Nieoczekiwanie, po głosowaniu jury prowadzi…Sisters!

Po głosowaniu widzów i samego Jana Ola Sanda na Eurowizję jedzie….Sisters! Jest to bardzo zaskakujący wybór Niemiec. Trzeba jednak przyznać, że sytuacja była napięta do końca. Jeszcze raz występ do niemieckiej propozycji:

Co o tym sądzicie? Koniecznie dajcie znać! Na dziś to już koniec i do zobaczenia w kolejnych relacjach!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *