CZWARTE STARCIE MELODIFESTIVALEN ZA NAMI. POZNAJMY WYNIKI PÓŁFINAŁU

 

Czwarte starcie Melodifestivalen za nami. Kto przeszedł do finału, kto dostał drugą szansę, a kto musi pożegnać się z marzeniami o wystąpienie na eurowizyjnej scenie?

Pagan Fury – Stormbringer

autorzy piosenki: Tobias Gustavsson, Fredrik Thomander, Anders Wikström, Mia Stegmar 

Within Temptation i SKÁLD były ewidentną inspiracją dla zespołu (możliwe też, że sukces ubiegłoroczny Danii w Eurowizji również).  Muszę przyznać, że takie połączenie to ja bardzo lubię. Również trzeba przyznać pani wokalnie dała totalny popis i ciężko ją będzie przebić. Show było całkiem interesujące, stroje szczególnie przykuły moją uwagę i to ogromny plus. Mogą dziś zaskoczyć i wejść do finału 😀 – Paulina Ś. 

Bardzo…ciekawy występ. Jednocześnie zastanawiam się, co to jest, ale mnie to przyciąga. Plus za język szwedzki. Refren bardzo przyjemny, wokalnie bardzo dobrze. – Paulina P.

Pagan Fury zapewnili nam chyba najciekawsze show dzisiejszego wieczoru, choć nie bez wad. Maski tancerzy trochę przerażające, oprócz tego nie pasujące do nastroju neony.Niemniej jednak było to coś wyróżniającego się dzisiaj. – Ewa

Anton Hagman – Kanner dig

autorzy piosenki: Gusten Dahlqvist, Oliver Forsmark, Anton Hagman, Jakob Hjulström 

Plus za język i to jedyne co można dobrego powiedzieć. NIE! Brzmi jak zlepek kilku piosenek w jednym. Staging mnie nie zachwycił, zamiast się rozwinąć to się non stop wszystko powtarzało. Nie zdziwi mnie brak finału oraz andry – Paulina Ś.

Typowy wakacyjny hit, znów po szwedzku. No może to jest przyjemne, ale nadal średnie. Ja ostatnio mam alergię na takie “hity”… – Paulina P. 

Kanner dig bardzo przeciętne, a Anton kubraczek pożyczył chyba z tureckiego serialu kostiumowego, dla mnie nic szczególnego. – Ewa

Lisa Ajax – Torn

autorzy piosenki: Isa Molin 

Personalnie moja faworytka nawet do wygranej całego Melodifestivalen (na równi z Wiktorią).  Ballada bardzo na tak. Show bardzo stonowane (mrok, tajemniczość)  adekwatne do piosenki. Jak nie zwracam zbyt wielkiej uwagi na tekst tak tu mnie bardzo chwyciło za serce. Byłoby idealnie gdyby nie końcówka przekombinowana. Jednak to było naprawdę dobre. – Paulina Ś. 

Piosenka cudowna, występ taki intymny, ale jakoś utwór mi do Lisy nie pasuje. Strasznie przekrzyczała końcówkę. – Paulina P. 

Lisa to moja faworytka w całym MF, jak dla mnie świetny utwór i ogółem cały występ. – Ewa

Arvingarna – I Do

autorzy piosenki: Mikael Karlsson, Nanne Grönvall, Casper Jarnebrink, Thomas “Plec” Johansson 

Lata 80 powróciły i to nie jest plus (mimo, że mam do muzyki z tamtych lat słabość). Wyraźna “inspiracja ” The Four Tops – I Can’t Help Myself (Sugar Pie, Honey Bunch) w refrenie. Mówiąc krótko JESTEM NA NIE! – Paulina Ś.

A to co? Lata 80 powróciły? – Paulina P.

Kocham lata 60 i 70. w muzyce ale chyba nie w przypadku ESC w 2019 roku. W dodatku melodia bardzo pospolita.Naprawdę nie wiem co robi tu to trio. – Ewa

Bishara – On My Own

autorzy piosenki: Markus Sepehrmanesh, Benjamin Ingrosso, Robert Habolin 

Justin Bieber przed mutacją i kiepska kopia słabego Benjamina Ingrosso (paradoksalnie tworzył ten kawałek). Jedno pewne, głosy od nastolatek pewne, przez co niestety przejdzie dalej, choć bardzi niezasłużenie. – Paulina Ś.

Usłyszałam, że wśród kompozytorów jest Benjamin Ingrosso? Widać. Toż to jego klon! No i oczywiście nie muszę dodawać, że jestem na nie. Wokal średni, piosenka też. – Paulina P. 

Młode Szwedki pewnie będą siłą napędową w głosowaniu na tego chłopaczka. Za dużo według mnie ma wspólnego z Justinem Bieberem, więc nie trafia w moje gusta. Bardziej pasowałby mi do Juniora – Ewa

Ann-Louise Hansson – Love is Left

autorzy piosenki: David Lindgren Zacharias, Josefin Glenmark-Breman, Olof “Ollie” Olson 

Legendarna Ann-Louise Hanson trzeba przyznać ma pani samozaparcie, startować 14 raz w Melodifestivalen. Piosenka lekka, łatwa i przyjemna. Klimat country też mi się podoba (oj wyczuwam moje guilty pleasure).  – Paulina Ś. 

Chciałam napisać, że nie te lata i nie ta Eurowizja, ale nie zrobię tego, gdyż…utwór mnie po prostu urzekł. Bardzo ciekawa melodia i uspokajający wokal. – Paulina P.

Babcine country zdecydowanie nie w moim stylu. W dodatku wydaje mi się, ze zbyt dużo rekwizytów na scenie i trochę tłoczno się zrobiło. – Ewa

John Lundvik – Too Late For Love

autorzy piosenki: John Lundvik, Anderz Wrethov, Andreas “Stone” Johansson

Cesár Sampson przepraszam John Lundvik – tak nie bez przyczyny skojarzył mi się z Cesarem. Styl piosenki, wygląd wszytko podobne jak u Austriaka. Wyglądał w tym oświetlenie na scenie iście anielskie, jednak brakuje mi tu oryginalności, takie nudne, wtórne z cyklu gdzieś to już słyszałam. Wokalnie jak zawsze przyjemnie, lecz nie będzie to coś do czego często będę wracać. – Paulina Ś. 

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie jest to złe, ale nic nowego. Tak, czy siak…Lundvik na Eurowizję pojedzie przynajmniej, jako kompozytor z Wielkiej Brytanii. Dobre i tyle. – Paulina P.

John zapewnił nam dawkę energetycznej muzyki z dodatkiem gospelu. Uważam występ za dobry, lecz bez zachwytu. – Ewa

W pierwszej rundzie odpadli dość zaskakująco Pagan Fury oraz gorące nazwisko wieczoru Anton Hagman. Do finału jako pierwszy wszedł John Lundvik i bożyszcze nastolatek Bishara. Drugą szansę otrzymali Lisa AjaxArvingarna. Ann-Louise Hansson zajęła 5 miejsce. Choć największym zaskoczeniem było pojawienie się występów na oficjalnym kanale You Tube co już sugerowało jakie są wyniki – dziwne, że to było przed zakończeniem głosowania! Czyżby można odbierać to za ustawkę?

Poznaliśmy również pary jakie zmierzą się za tydzień w drugiej szansie:

  1. Andreas JohnsonArmy of Us vrs Anna BergendahlAshes to Ashes

  2. Vlad ReiserNakna i regnet vrs Nano – Chasing Rivers

  3. Martin Stenmarck  – Låt skiten brinna vrs Lisa Ajax – Torn

  4. Rebecka Karlsson – Who I Am vrs  Arvingarna I Do

Źródło: SVT/ escunited.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *