Norwegia wybrała! Na Eurowizję 2019 jedzie KEiiNO!

Witamy w kolejnej Super Sobocie! Podczas, gdy my czekamy na utwór, inne kraje właśnie wybierają. Przyszła pora na jedno z mocniejszych państw w konkursie, czyli Norwegię! Co ma w tym roku do zaoferowania Melodi Grand Prix? Oto lista uczestników wraz z ich piosenkami:

  1. Chris Medina – We try
  2. D’Sound – Mr. Unicorn
  3. Mørland – En livredd mann (“A terrified man”)
  4. Anna-Lisa Kumoji – Holla
  5. Erlend Bratland – Sing for you
  6. Ingrid Berg Mehus – Feel
  7. Hank Von Hell – Fake it
  8. Carina Dahl – Hold me down
  9. Adrian Jørgensen – The bubble
  10. KEiiNO – Spirit in the sky

MGP 2019 będzie się składać z trzech rund. Podczas pierwszej międzynarodowe grupy jurorskie i widzowie zadecydują, którzy artyści przejdą do drugiej rundy, tzw. Golden Duels. W niej zostaną utworzone pary, a z każdej awansuje jedna piosenka do Gold Final. Zwycięzca złotego finału pojedzie na Eurowizję do Tel Awiwu.

Warto dodać, że faworytem fanów jest zespól KEiiNO. Wiemy już jednak, że wyniki preselekcji w tym roku są zupełnie nieprzewidywalne. Czy i tym razem dojdzie do niespodzianki? Czas pokaże!

Chris Medina – We try

Jak dla mnie bardzo przeciętnie. Piosenka przestarzała, a pan chyba troszeczkę wyje. Nawet bardzo. Jestem na nie.  -Paulina P.

Pan chyba ze stresu miał szczękościsk. Refren bardzo dobry, muzyka tak go zagłuszała, że nie słychać było tego “śpiewu”. – Paulina Ś.

D’Sound – Mr. Unicorn

Takie norweskie disco. Trzeba jednak przyznać, że coś w tym jest. Niby to jest złe, ale naprawdę dobrze się bawiłam. -Paulina P.

Mr. Unicorn to piosenka przyjemna naprawdę mimo takiego taniego disco funky. Zdecydowanie moje guilty pleasure. -Paulina Ś.

Mørland – En livredd mann (“A terrified man”)

Muszę przyznać, że zdecydowanie wolałam A Monster Like Me, ale to też jest porządna propozycja. Nie wiem, czy to podbiłoby Europę, ale Morland nie zawiódł poziomem. – Paulina P.

Mørland is back. Strój jak i występ chyba wzorowany na ucieczce z psychiatryka. Jednak piosenka super, plus za język (uwielbiam języki skandynawskie), wokalnie również świetnie. Jeden z dzisiejszych faworytów. – Paulina Ś.

Anna-Lisa Kumoji – Holla

No niedoceniane to jest. Bardzo ciekawe rytmy, nowoczesne. Powiem szczerze, że małą uwagę zwracałam na ten utwór, ale naprawdę jest energia!- Paulina P.

Ta piosenka to od samego początku moje guilty pleasure, które od teraz jest jednym z moich faworytów. Na scenie Anna-Lisa niczym prawdziwa królowa. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie obrażę się, jeśli pojedzie. – Paulina Ś.

Erlend Bratland – Sing for you

Taka dosyć przestarzała ballada. Zdecydowanie jestem na nie. Kojarzy mi się to z piosenkami z lat 2005-2007. Nie mam w sumie nic do tych lat, ale to niestety nie porywa. W głowie wokalisty mimo mocy słychać fałsz. – Paulina P.

Od początku byłam na NIE, po występie na żywo nie zmieniam zdania. To jest takie wtórne, nudne. -Paulina Ś.

Ingrid Berg Mehus – Feel

 

Piosenka jest nowoczesna, ale według mnie jest dosyć słabo zaśpiewana. Szkoda, bo jest tu potencjał. No, tak skrzypce. Wszystko by ze sobą grało gdyby nie fałsz, który psuje tu dosłownie wszystko. – Paulina P.

ngrid Berg Mehus i jej przerażające oczy (miałam wrażenie, że ona w ogóle nie mruga). Piosenka średnia, zbyt “inspirowana” na swoim idolu Rybaku (co oczywiście musiała już w zapowiedzi podkreślić). Show było całkiem ciekawe, ale nic więcej. Nie było tu żadnego efekty WOW. Do tego wyła niemiłosiernie.- Paulina Ś.

Hank Von Hell – Fake it

Chyba najbardziej kontrowersyjny uczestnik. Można mówić o nim wszystko, ale trzeba przyznać, że jego piosenka jest po prostu stworzona do grania na koncertach i poruszania ludzi. – Paulina P.

Hank von Hell czyli Pan Kontrowersyjny i makijaż wzorowany na Lexie z The 100 (to nie jest komplement). Show niczym największa gwiazda rocka, ale Freddie Mercury to to nie jest i nigdy nie będzie. Dosłownie drze japę. Nie, to nie moje klimaty. – Paulina Ś.

Carina Dahl – Hold me down

Naprawdę mi się to podoba. Dość nowoczesne, nawet dobrze zaśpiewane. Kto wie, może Carina o coś powalczy? Prezentacja piosenki naprawdę porządna. – Paulina P.

Carina Dahl moja faworytka od początku (choć myślałam, że jej kariera upada bo wydaje coraz gorsze kawałki) tak tutaj jest coś dobrego. To by było na tyle wstępu co do audio. Live pokazał coś nieco innego niż myślałam. Show stylizowane na Eleni i Fuego. Wokalnie było bardzo przeciętnie, w refrenie playback miejscami pomagał a w zasadzie odwalał dobrą robotę by nie było totalnej kompromitacji. – Paulina Ś.

Adrian Jørgensen – The bubble

Nigdy nie wiem, co o takich utworach sądzić. Są przyjemne dla ucha, ale z drugiej strony nic nie wnoszą. Nie jest to wow, ani też nie jest to złe. – Paulina P.

drian Jørgensen, którego znam tylko z jednej piosenki (Rockets) i jest ona zdecydowanie lepsza niż The Bubble. Show to dosłownie kopia Michael Schulte – You Let Me Walk Alone pod względem muczycznym jak i staging. Naprawdę czy norwegów nie stać na nic bardziej kreatywnego. Lekkie, łatwe i przyjemne, jednak nic z niego nie pamiętam. – Paulina Ś.

KEiiNO – Spirit in the sky 

Powiem tak. Od początku mam problem z tym utworem. Nie przepadam za nim, ale nie może wyjść z mojej głowy. I występ nawet byłby w porządku, gdyby nie “duch”, który chyba trochę zepsuł całość i zawalił swoją robotę. Szczerze nie wiem, co myśleć. Nadal mam mętlik w głowie, co do tej piosenki. -Paulina P.

KEiiNO czyli norweski odpowiednik Alcazar, najwięksi faworyci, których od początku nie trawiłam. Tak tu dosłownie ich kocham (jak na mnie to dość niespotykane). Nie wiem czy zaliczyć ich jako kolejne guilty pleasure, ale na pewno mój wielki (o ile nie największy) faworyt z dziś. To była petarda w sensie dosłownym. – Paulina Ś.

Dalej przechodzą:

Adrian Jørgensen

Anna-Lisa Kumoji

KEiiNO

D’Sound

 

Do superfinału wchodzą:

Adrian Jørgensen oraz….KEiiNO!

To właśnie między nimi rozegra się walka o ostateczne zwycięstwo!

Na Eurowizję z Norwegii jedzie…..KEiiNO!

Oto piosenka, z którą będą reprezentować  w tym roku Norwegię. Podoba Wam się?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *