To nie koniec emocji na dziś! W barwach Białorusi jedzie Zena!

Dzisiejszy dzień obfitował w premiery. Poznaliśmy dziś piosenki ze Szwajcarii, Holandii, czy San Marino. To jednak nie wszystko! Swojego reprezentanta na Eurowizję 2019 wskaże także Białoruś. Jak wygląda lista uczestników?

To oni powalczą o wyjazd:

  1. Michael Soul – Humanize
  2. ZENA – Like it
  3. Eva Kogan – Run 
  4. BLGN & Mirex – Champion 
  5. Sebastian Roos – Never getting close 
  6. Alyona Gorbachova – Can we dream
  7. PROvokatsiya – Running away from the sun
  8. Aura – Čaravala
  9. NAPOLI – Let it go
  10. KeySi – No love lost

Faworytką fanów zdecydowanie jest Zena, ale mówi się, że nie bez szans pozostaje Michael Soul. Polscy fani na pewno kojarzą też NAPOLI z Krajowych Eliminacji 2016.

Zwycięzcę wybierze wyłącznie jury. Zaraz po każdym występie jurorzy przyznają punkty w skali 1-10. Artysta z największą liczbą punktów zostanie reprezentantem i otrzyma bilet na Eurowizję.

Michael Soul – Humanize

 

Wokal bardzo dobry, piosenka w miarę nowoczesna. Dobre zaczęcie tych preselekcji. -Paulina P.

Piosenka naprawdę bardzo dobra. Staging tajemniczy i ciekawy, nadający fajny klimat. Wokalnie sprawdził się również dobrze.-Paulina Ś.

ZENA – Like it

Najlepsza propozycja wieczoru! Nowocześnie, show bardzo dobre. – Paulina P.

To brzmi jak odrzut z Melfestu (nie zdziwi mnie jeśli tak jest), choć w tym przypadku nie jest to minusem. Zena sprawdziła na scenie rewelacyjnie, świetnie się zaprezentowała. Show bardzo przypadło mi do gustu. W mojej opinii jest to najlepsza propozycja tego wieczoru. – Paulina Ś.

Eva Kogan – Run 

No słabe to było. Przekrzyczane i bardzo nudne. Jestem na nie. -Paulina P.

czym do ludzi. Piosenka bardzo słaba, również wokalnie nie przekonała mnie do swojej propozycji. Przekrzyczane i ten dziwny angielski, który jakoś nie pasował.- paulina ś.

BLGN & Mirex – Champion 

Nie podoba mi się to. Chociaż wokalnie nie jest źle, po prostu to nie jest propozycja dla mnie. -Paulina P.

Pan oprócz dobrego wyglądu ma również dobrą piosenkę. Refren szybko wbija się do głowy, ale (tak zawsze musi się to ale pojawić), wokalnie nie pasował. O ile audio świetnie się sprawdzi, tak live nie robi wielkiego wrażenia. -paulina ś.

Sebastian Roos – Never getting close 

Pan wygląda trochę, jak…osoba bezdomna. Występ miał być ckliwy, ale mnie nie przekonał. Było nudno i nijako. -paulina p.

Sebastian Roos czyli pan ze Szwecji, kompletnie nie przypadł mi do gustu. Piosenka wtórna sprawdziłaby się na początku lat 00 nie teraz. Do tego wymachiwał rękoma non stop co tylko rozpraszało -paulina ś.

Alyona Gorbachova – Can we dream

Strasznie męcząca piosenka, a strój odwracał uwagę. Słuchać było momentami fałsze. – paulina p.

Nie mogłam się skupić na niczym innym jak dość…interesującym stroju tej Pani. Męczyłam się słuchające tego cuda, modląc się o koniec. Może nie będę wnikać w szczegóły, by nie wyjść na totalnego hejtera.-paulina ś.

PROvokatsiya – Running away from the sun

No zupełnie mi się to nie podoba. Takie jakieś nie na dzisiejszą Eurowizję. Wokale też dosyć średnie. -paulina p.

Oj, oj, oj. Co tu się wydarzyło. Miało wyjść na luzie i na bogato a tu kicha. -paulina ś.

 

Aura – Čaravala

No tak…piosenka z potencjałem, ale nie wykorzystanym. Show miało być, sama nie wiem czym. Klimat fajny, ale słaby wokal wszystko zepsuł. – paulina p.

Piosenka ma naprawdę fajny klimat, szkoda, że wokalistka tak zaprzepaściła potencjał tej kompozycji. Show to było jakieś nieporozumienie, wokalnie mnie nie oczarowała- paulina ś.

NAPOLI – Let it go

Let it go…let it go….przepraszam to nie ta piosenka. Czyżby nasza weteranka ogłaszała odpuszczenie sobie selekcji? Chyba tak, gdyż od następnego roku Białoruś wybiera wewnętrznie. Tak, czy siak wokal średni. Propozycja bez jakichkolwiek emocji. -paulina p.

Pani desperatka, z Mam tę mooooc, oj przepraszam Let It Go. Refren naprawdę ciekawy, ale reszta. Tancerz jak kot za włóczką latał, wokalnie to było hmmm…ciekawie. -paulina ś.

KeySi – No love lost

No i na koniec miła niespodzianka, bardzo dobry utwór. Show nawet dobrze zrobione. Wokalnie nie jest źle. Naprawdę, jak na resztę trzyma poziom. -paulina p.

Muszę przyznać jestem pod ogromnym wrażeniem. Jedna z lepszych, o ile nie najlepszych piosenek wieczoru. Dosłownie wbiło mnie w fotel. -paulina ś.

Tak, jak przewidywano….reprezentantką Białorusi zostaje Zena! Prowadząca Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018 wygrała miażdząco głosowanie jury, zdobywając od 6 jurorów maksymalne noty (10) i tylko jedną 9. Z piosenką “Like It” będzie próbowała wprowadzić kraj do finału. Co sądzicie o tej propozycji?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *