Islandia. Czy wywoła przewidywany skandal?!

Nietuzinkowy zespół Hatari, składający się z Klemensa Nikulássona Hannigana (główny wokal), Matthíasa Tryggvi Haraldssona (wokal tła) i Einara Hrafna Stefánssona (perkusista i producent), to zwycięzcy islandzkich preselekcji do konkursu Eurowizji 2019. Grupa nieustannie cieszy się rosnącą popularnością w swoim kraju i w Europie. Niestety tego typu stylizacja musi spotkać się również z krytyką. Wielu fanów konkursu obawia się “skandalu” podczas majowego koncertu, nie wiedząc, czego można spodziewac się po ekscentrycznej grupie, mówiącej o swojej muzyce, że jest “połączeniem SM, prawdy o ludziach i swoistego sprzeciwu wobec tego, co fałszywe”.

Zaprezentowane przez nas zdjęcie jest skromną przeciwwagą do tego, co widzimy w teledysku. A może zaskoczą właśnie taką wersją wystepu? W końcu Eurowizja zna wiele ciekawych “przedsięwzięć” scenicznych.

Hatari wystąpi w pierwszym półfinale 14 maja. Jedno jest pewne – ten występ nie przejdzie bez echa!

A jakie jest Wasze zdanie, co do owej grupy? Uważacie, że mają szansę zamieszać w finałowej stawce w Izraelu?

 

Share

Bartek. Dla znajomych Borek 😉. Fan konkursu Eurowizji od roku 2008. Nauczyciel języka polskiego i wychowawca w szkole podstawowej. Doktorant literaturoznawstwa. Zakochany w poezji modernistycznej, szczególnie w liryce polskich i francuskich symbolistów. Smakosz dobrej pizzy i Kinder czekolady!😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *