Już wiemy, gdzie rozwiną “Czerwony dywan”!

KAN to izraelski krajowy nadawca telewizyjny. Za jego pośrednictwem dowiadujemy się o wszystkim, co dzieje się obecnie w Izraelu. Przed momentem ogłoszono miejsce tegorocznej ceremoni otwarcia Eurowizji.

Czerwony dywan” rozwinięty zostanie dla gwiazd eurowizyjnych roku 2019 na kultowym w Izraelu Placu Habima w niedzielę 12 maja o godzinie 19:00 czasu lokalnego (18:00 CET).

Plac Habima znajduje się w sercu Tel Awiwu. Znany jest w Izraelu z często odbywających się tam wydarzeń kulturalnych. Działają tam takie instytucje kultury, jakTeatr HabimaPałac Kultury i Pawilon Sztuki Współczesnej Heleny Rubinstein. Plac Habima został zbudowany w latach trzydziestych i do dnia dzisiejszego nieprzerwanie funkcjonuje, oferując izraelczykom (i nie tylko im) wiele atrakcji powiązanych z muzyką, malarstwem, teatrem – po prostu szeroko rozumianą sztuką!

CO WYDARZY SIĘ PODCZAS CEREMONII?

Podczas imprezy, konkurujące ze sobą delegacje wszystkich krajów biorących udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019, będą mogły spotkać się z fanami i zgromadzonymi na miejscu dziennikarzami. Podczas przedsięwzięcia reprezentanci europejskich państw zaprezentują się w strojach, które na pewno staną się tematem wielu artykułów. Poza tym, podczas ceremoni otwarcia burmistrz Tel Awiwu Ron Huldai i urzędnicy z KAN, EBU, Tel Awiwu i Izraela oficjalnie powitają kraje uczestniczące w Eurowizji w 2019 r.

 

Konkurs Piosenki Eurowizji w 2019 roku odbędzie się 14 (tego dnia wystąpi Polska), 16 i 18 maja w Tel Awiwie w Izraelu.

 

Źródło: ESCtoday.com

Share

Bartek. Dla znajomych Borek 😉. Fan konkursu Eurowizji od roku 2008. Nauczyciel języka polskiego i wychowawca w szkole podstawowej. Doktorant literaturoznawstwa. Zakochany w poezji modernistycznej, szczególnie w liryce polskich i francuskich symbolistów. Smakosz dobrej pizzy i Kinder czekolady!😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *