AZERBEJDŻAN: OFICJALNE VIDEO „TRUTH” MA JUŻ PONAD 1 MILION WYŚWIETLEŃ!

Oficjalne video Chingiz – „Truth” do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 ma już ponad 1 milion odsłon na YouTube.

Piosenka, która została wewnętrznie wybrana do reprezentowania Azerbejdżanu w Tel Awiwie, uzyskała milion wyświetleń na początku tego tygodnia. Piosenka jest również dostępna w serwisach Spotify i Apple Music.

W tym tygodniu Chingiz udał się do studia, aby „szlifować” swój eurowizyjny utwór pod okiem trenera wokalnego i dwukrotnego uczestnika Eurowizji, Alexa Panayi. Alex ma już na swoim koncie współpracę z wieloma eurowizyjnymi artystami. W ostatnich latach współpracował między innymi z reprezentantami Rosji i Białorusi.

Selekcje Azerbejdżanu na Eurowizję 2019

Chingiz został wybrany wewnętrznie do reprezentowania Azerbejdżanu w Tel Awiwie. Był jednym z czterech artystów zakwalifikowanych do konkursu. Trzej inni wokaliści, którzy również zostali zaproszeni przez iTV do konkursu, to:

  • Samira Efendi
  • Tofig Hajiyev
  • Leman

Azerbejdżan zorganizował „otwarte zgłoszenia” utworów na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Przeprowadzono także wewnętrzny proces castingowy, aby ostatecznie wyłonić artystów, którzy znaleźli się na finalnej liście do reprezentowania Azerbejdżanu w Tel Awiwie.

Chingiz jest szerzej znany w Azerbejdżanie z wygranej Yeni Ulduz w 2007 roku, muzycznego show, które było jednym z najpopularniejszych programów w azerbejdżańskiej telewizji. Miał wtedy zaledwie 16 lat i właśnie od tego momentu rozpoczęła się jego artystyczna kariera.

Jak sądzicie czy utwór “Truth” był dobrym wyborem? 🙂 Czy ma szanse na wysokie miejsce w tegorocznych zmaganiach? 🙂

Chingiz – Truth – Azerbaijan 🇦🇿 – Official Music Video – Eurovision 2019

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *