Krótki wywiad z Nevena Božović! Short interview with Nevena Božović!

Nevena Božović, tegoroczna reprezentantka Serbii, podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie, zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań redakcji. Nevena wystąpi w pierwszym półfinale konkursu 14 maja. Razem z Polską, będzie walczyć o wejście do finału. Fanom konkursu, znana jest z występu w 2013 roku. Wówczas z zespołem Moje 3, reprezentowały swój kraj z piosenką “Ljubav je Svuda”.

Darek (INFE Poland): Jak się czujesz powracając po raz trzeci do Konkursu? Czujesz się pewniej niż jak startowałaś poprzednio? How do you feel about returning to the Contest for the third time? Do you feel more confident than during your previous attempts?

Nevena Božović: To zaszczyt dla mnie, reprezentować ponownie mój kraj na dużej Eurowizyjnej scenie i śpiewać dla widzów. It’s an honor for me to represent my country again on big Eurovision stage and to sing for my people.

Darek (INFE Poland): O czym mówi i jakie przesłanie ma Twoja piosenka? What is the message of your song and what it is about?

Nevena Božović: To jest korona, piosenka o mojej miłości. This is Crown, song about my love.

Darek (INFE Poland): Twój grafik jest zapewne mocno napięty w związku z przygotowaniami do występu w Tel Avivie. Wiesz już, jak będzie on wyglądać? Zaskoczycie czymś nowym, a może będzie podobny do tego z Beoviziji? Your schedule is probably very tight because of preperations to Tel Aviv performance. Do you already know how it will look like? Will you surprise us with something new or will it be similar to the one from Beovision?

Nevena Božović: To będzie niespodzianka dla wszystkich. W pewien sposób mój występ będzie podobny do występu podczas Beovizji. That will be surprise for everyone. In some way my performance will be similar to the performance on Beovision

Darek (INFE Poland): Twoja ulubiona piosenka eurowizyjna to … Your favourite Eurovison song is …

Nevena Božović: Woterloo, ABBA

Darek (INFE Poland): Zapewne zapoznałaś się już z piosenkami które będą walczyć o awans do Finału razem z Toba. Masz swojego faworyta? You have probably familiarized yourself with songs that will compete with you for promotion to the Final. Do you have your favorite?

Nevena Božović: Może Szwecja, i…. jeszcze nie wiem. Maybe Sweden, and…i don’t know yet,

Darek (INFE Poland): Niektórzy artyści przed wyjściem na scenę wykonują pewne czynności, mają jakieś zwyczaje, których zrobienie ma przynieść im szczęście. Należysz do grupy tych artystów? Jeśli tak, zdradź nam, co to takiego? Before going on stage some artists do some things or they have some habbits that are supposed to bring them luck. Do you belong to that group of artists? If yes, please tell us, what is it? 

Nevena Božović: Ja mam swoje rytuały, których nie zdradzam. I have my own rituals that I keep from everybody

Darek (INFE Poland): Twój największy sukces w życiu, niekoniecznie zawodowy, to … Your biggest success in life, not necessarily professional, is …

Nevena Božović: Zawsze rodzina. always family.

Darek (INFE Poland): Jakie są Twoje największe marzenia? What are your biggest dreams?

Nevena Božović: Tak jak wcześniej wspomniałam, najważniejsza jest rodzina. As I already told you, it’s all about family.

Darek (INFE Poland): Jakie są Twoje pasje poza muzyką? What are your passions besides music?

Nevena Božović: Sport, szczególnie jazda na nartach. Sports, especially skiing.

Darek (INFE Poland): Co byś chciała powiedzieć swoim fanom w Polsce którzy czytają ten wywiad? What would you like to tell to your fans in Poland who are reading this interview?

Nevena Božović: Proszę, głosuj na Twoją ulubioną piosenkę i ciesz się dobrą muzyką. Pozdrowienia z Serbii.  Please, vote for your favorite song, and enjoy a good music! Love from Sebria.

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *