W DRODZE PO MARZENIA: SAN MARINO – SERHAT – SAY NA NA NA

Przedstawiamy Wam 40-ste miejsce, w naszym autorskim cyklu “W drodze po marzenia”. Bohaterem dzisiejszego odcinka jest tegoroczny reprezentant San Marino, Serhat. Wykonawce z mikro państwa znamy już bliżej z 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, wówczas reprezentował San Marino z piosenką „I Didn’t Know”. Postaramy się przybliżyć Wam nieco wokalistę oraz jego utwór, “Say na na na”, z którym będzie się starać podbić Europę w Izraelu. Ponadto przedstawimy notowania fanów i bukmacherów, a także nasze opinie na temat tegorocznej propozycji San Marino, podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Życiorys

Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu urodzony 24 października 1964 w Stambule. Jest tureckim piosenkarzem, producentem muzycznym i prezenterem telewizyjnym. W młodości uczęszczał do szkoły podstawowej w İcadiye w Üsküdarze, a później do niemieckiego liceum w stołecznym Beyoğlu. W 1988 ukończył studia na Uniwersytecie Stambułskim na Wydziale Dentystycznym. Natomiast w 1990 odbył dwumiesięczną służbę wojskową w Burdurze.

Kariera muzyczna

W 1997 rozpoczął karierę muzyczną wydaniem debiutanckiego singla „Rüya/Ben bir daha”. W latach 2002–04 organizował Międzynarodowy Konkurs Piosenki Śródziemnomorskiej „Megahit”. Natomiast od 2009 jest organizatorem rozgrywanego w liceach i uniwersytetach Maratonu Tanecznego.

W 2004 wydał singiel „Total Disguise”, który nagrał w duecie z francuską piosenkarką Viktor Lazlo. W 2005 nagrał utwór „Chocolate Flavour”, który ukazał się na singlu „Total Disguise” wydanym na greckim rynku muzycznym. W 2008 nawiązał współpracę z gruzińsko-rosyjską piosenkarką Tamarą Gwerdciteli, z którą nagrał utwory: „I Was So Lonely”, „No No Never (Moscow-Istanbul)” i „Ja plus ty” (będący rosyjską wersją językowa piosenki „Total Disguise”). Numery znalazły się na jej płycie pt. Wozdusznyj Pocełuj.

W 2014 rozpoczął działalność we Francji i w Niemczech. We wrześniu wydał EP-kę z tytułowym singlem „Je m’adore” do którego powstał teledysk zrealizowany w Paryżu. Singiel przez pięć tygodni z rzędu zajmował pierwsze miejsce w notowaniu niemieckiej listy przebojów DJ Black/Pop, a także dotarł do pierwszego miejsca w niemieckim notowaniu Black 30 oraz do drugiego w brytyjskim notowaniu Dance i dziewiątego w szwajcarskim notowaniu Dance. 22 czerwca 2018 wytwórnia CAP Sounds wydała nową wersję „Total Disguise” z gościnnym udziałem Eleny Paparizou. Teledysk do singla ukazał się 14 września.

Eurowizja 2016

12 stycznia 2016 został ogłoszony przez telewizję San Marino RTV reprezentantem San Marino z piosenką „I Didn’t Know”61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. 10 maja wystąpił w półfinale konkursu i zajął w nim 12. miejsce, nie kwalifikując się do finału.

Statystyki

W plebiscycie prowadzonym na stronie escstats.com Serhat zajmuje miejsce 24, w porównaniu do typowań bukmacherów jest zdecydowanie wyżej.

Natomiast jak już wspomniałem, w typowaniach bukmacherskich, San Marino zajmuje 38 miejsce w całej stawce Eurowizji, natomiast w klasyfikacji półfinałowej miejsce 14.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, w której głosują fani Eurowizji z całego świata, wokalista i jego piosenka plasują się na 29 miejscu z 7097 punktami na koncie.

Jak zawsze podczas naszego cyklu, który jest naszym redakcyjnym top tegorocznego konkursu, sprawdzamy również jak utwór radzi sobie na kanale Eurowizji na YouTube. Utwór ma ponad 619 tysięcy wyświetleń oraz 9,5 tysiąca łapek w górę i 1,9 łapek w dół. Poniżej przedstawiamy Wam również opinie wybranych internautów, którzy pozostawili pod piosenką swoje komentarze:

Joel:

PRZYJDŹ, GŁOSUJEMY NA TĘ PIOSENKĘ I STWÓRZMY HISTORIĘ. Pozdrowienia ze Szwecji.

Lúcia Augusto:

San Marino zasługuje na miejsce w finale. Będę głosować na ciebie

Revan Guluzadeh:

Ta niezręczna chwila, kiedy jesteś San Marino i masz najlepszą piosenkę w tym roku.

Atacan Candar:

Pierwsze słuchanie: co to jest? Po drugie: Chwytliwy, ale nie dobry Po trzecie: Fajny Po czwarte: Idealny Po piąte: SAY NA NA NAAAAA

Γιαννης Δελαπορτας:

Po raz drugi San Marino zakwalifikuje się do finału 🙂 powodzenia

Gwen von Blottnitz: 

To jest takie głupie i tak śmieszne i tak strasznie tandetne i KOCHAM TO AAAHHHH Kogoś PROSZĘ MI POWIEDZIEĆ, ŻE NIE JESTEM TYLKO JEDNYM, a jego głos jest tak seksowny

Przejdźmy teraz do naszej redakcji i sprawdźmy jak wyglądają opinie członków redakcji INFE Poland:

Damian:

Niestety ponownie Serhat. Ciężko powiedzieć coś dobrego o tej piosence. Jednym słowem : słabo. Ocena 2/10

Bartek Ch:

Co to za szit?! To jeden z gorszych utworów tegorocznej Eurowizji. Mam wrażenie że został on napisany w gorszym okresie lat 80… Ocena 2/10

Bartek B:

Serhat, jak Serhat. Nie mógł zerwać z tradycją piosenek bez gustu i zmysłu estetycznego. Słabo, bardzo słabo. Ocena: 0,5/10

Asia: 

Utwór w ogóle nie w moim klimacie, ale przyjemny dla ucha. Wydaje mi się, że gdzieś już słyszałam coś bardzo podobnego. Na ten moment nie potrafię jednak skojarzyć. Przeszkadza mi trochę “łamany” angielski, ale jako całość może być. Ocena: 4/10

Maciej:

Król powrócił! Choć nie mam prawa pamiętać lat 80. to ta piosenka nasuwa mi skojarzenia właśnie z tamtymi czasami. Bardzo ciekawy głos Serhata i ogólnie imprezowy klimat pozwala przypuszczać, że piosenka ma szansę znaleźć się nawet w finale! Wszystko zależy oczywiście od występu. Może jestem przewrażliwiony, ale słyszę wyraźne nawiązadnia do This One’s For You Davida Guetty i Zary Larsson, co odbiera trochę piosence w moich oczach. Ocena: 6/12

Roksana: 

Myślę, że piosenka San Marino spodoba się osobom, które lubią słuchać skocznej muzyki. Uważam, że może nawet trafić do finału. Ocena 5/10

Tomasz: 

Ponownie Serhat. Solidna porcja muzyki dyskotekowej, moim zdaniem spóźnił się o przynajmniej 10-15 lat. A może po prostu jest to efekt jego głosu. Mam nadzieję że jeszcze mi się wkręci, bo taką muzykę lubię. Ocena 6.5/10

Darek: 

Piosenka zupełnie nie w moim stylu. Jego powrót nie przyniósł mi pozytywnych wrażeń. Klubowy klimat w kiepskim wydaniu, ale z drugiej strony są gorsze piosenki w tym roku. Ocena 1,5/10

Eurowizyjna historia San Marino!

Początki San Marino na Eurowizji nie były  łatwe. Z 9 występów tylko jeden raz kraj awansował do stawki finałowej natomiast aż dwukrotnie San Marino zrezygnowało z uczestnictwa w Konkursie z powodów finansowych w 2009 oraz w 2010 roku. Pierwszym reprezentantem kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji został zespół Miodio z włoskojęzyczną piosenką Complice.
W 2012 roku wybór wewnętrzny padł na Valentine Monetta, która na dłużej związała się z Konkursem.  Niestety wówczas nie udało się awansować. San Marino zajęło 14, miejsce w półfinale.
Rok później nie poddająca się Valentina wykonała w Baku włoskojęzyczną balladę z elementami dance –Crisalide. W dalszym ciągu nie awansowała do finału, pomimo wysokich notowań przed Eurowizją.
No i stało się! Rok 2014 Valentina awansowała do finału z utworem Maybe (Forse) podczas którego ustanowiła rekord zajmując 24. miejsce z łączną ilością 14 punktów. W 2015  roku podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, wybrani zostali wewnętrznie Michele Perniola i Anita Simoncini. 21 maja para wystąpiła jako trzecia w kolejności podczas drugiego koncertu półfinałowego, i zajęła ostatecznie przedostatnie, 16. miejsce, przez co nie zakwalifikowała się do finału.
W 2016 roku, wystąpił dzisiejszy bohater artykułu Serhat z piosenką “I Didint know”, nie kwalifikując się do finału. W 2017 roku na eurowizyjną scenę powróciła Valentina Monetta w towarzystwie Jimmie Wilson, wspólnie wykonali utwór dyskotekowy “Spirit of the Night”. Niestety słynna już wokalistka, nie powtórzyła sukcesu z 2014 roku. W 2018 San Marino zorganizowało preselekcje, które wygrał duet Jessika feat. Jenifer Brening, w Lizbonie wykonały piosenkę “Who We Are”. Brak awansu do finału.

Tekst utworu:

Na na na, na na na na na
Na na na na na
Na na na na na
Na na na na na
Na na na na

You look sad and lonely
Is something wrong tonight?
Why this rush to run away?
Things will be all right
Just be strong and look at me
Hear me when I say
Who cares that you’re out of love?
It happens every day

All your dreams have gone away?
No matter what you do
Love all colors of this life
And to yourself be true
Don’t forget my number
Call me anytime
I will always tell you life is beautiful and fine

Say na na na
On a dark deserted way say na na na
There’s a light for you that waits, it’s na na na
Say na na na
Say na na na
You’re not alone so stand up, na na na
Be a hero, be the rainbow and sing na na na
Say na na na

Na na na na na
Na na na na na
Na na na na

All your dreams have gone away
No matter what you do (Tell me)
Love all colors of this life
And to yourself be true (Is it true?)
Don’t forget my number
Call me anytime
I will always tell you life is beautiful and fine (Na na na)

Say na na na
On a dark deserted way say na na na
There’s a light for you that waits, it’s na na na
Say na na na
Say na na na
You’re not alone so stand up, na na na
Be a hero, be the rainbow and sing na na na
Say na na na (Na na na)

If you’re feeling lonely (If you’re feeling lonely)
We can take it slowly (We can take it slowly)
Think I’m going crazy (Think I’m going crazy)
Yes, I’m going crazy
We can all go crazy
Bir İki Üç!

Say na na na
On a dark deserted way say na na na
There’s a light for you that waits, it’s na na na
Say na na na
Say na na na
You’re not alone so stand up, na na na
Be a hero, be the rainbow and sing na na na
Say na na na
Say na na na

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje. Mam 31 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2008 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje. Mam 31 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2008 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *