W drodze po marzenia: Niemcy- S!sters- Sister

W dzisiejszym odcinku cyklu w “W drodze po marzenia” przyjrzymy się bliżej propozycji niemieckiej czyli piosence Sister wykonywanej przez duet S!sters, chociaż panie siostrami nie są. Zajęły one kolejne miejsce w naszym redakcyjnym topie.

S!sters to duet utworzony specjalnie na potrzeby Eurowizji. W skład jego wchodzą Charlotta Truman i Laurita.

Charlotta Truman urodziła się 19 pażdziernika 1999 roku i dorastała w brytyjsko-niemieckiej rodzinie. W wieku 8 lat śpiewała w chórze dziecięcym swojej mamy Kidz of Horst. W wieku 9 lat wzięła udział w programie Das Supertalent, gdzie członek jury- Dieter Bohlen powiedział do niej: Jesteś prawdziwym przykładem, że w Niemczech mamy wielkie talenty!” W wieku 10 lat udała się w trasę po największych halach niemieckich i wydała swój pierwszy singiel All in the Game. W 2014 roku wzięła udział w programie The Voice Kids w którym zajęła drugie miejsce. Artystka lubi rock, punk, pop i soul. Pisze swoje piosenki po angielsku i niemiecku. W październiku 2018 roku Charlotta rozpoczęła studia na kierunku muzyka popularna w instytucie popu, na uniwersytecie w Hanowerze. Mówi, że z artystów eurowizyjnych najbardziej wpłynęła na nią Lena, ale wśród swoich ulubionych utworów wymienia również Euphorię Loreen i Fairytale Alexandra Rybaka. Powiedziała także, że miała w zwyczaju oglądać preselekcje niemieckie od 2003 roku, ale prawdziwą fanką się stała kiedy wygrywał Alexander i Lena. 

Laura Kästel zwana Lauritą jest pół filipinką i urodziła się w Koenigsau, obecnie mieszka w Wiesbaden. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej ojciec gra na keyboardzie, jej mama i starsza siostra są piosenkarkami. W wieku 10 lat wygrała Kiddy Contest. W wieku jedenastu lat więła udział w castingu do programu Star Search w którym zajęła 3 miejsce. Po skończeniu szkoły, na przełomie 2010 i 2011 roku wzięła udział w trasie koncertowej The Voice of Germany, Jest także piosenkarką popularnego w Niemczech zespołu Waterproof. Obecnie pracuje nad 1 albumem. Przyznała, że nie ogląda telewizji więc także nie śledzi Eurowizji ale  z wykonawców podziwia Lenę i Loreen.

Na kanale Youtube Eurowizji piosenka została już wyświetlona 1 235 640 razy i zyskała 14 tys. łapek w górę i 5,8 tys. łapek w dół. Oto wybrane komentarze z tego portalu:

ComedyHannover

Uwielbiam tę piosenkę i Sisters (ale nie mówcie mojej dziewczynie)

Ella Hudson

To wspaniała piosenka ale strasznie niedoceniana, większość ludzi powinna się przekonać do niej i uświadomić sobie jaka jest dobra.

Даша Чернова

Teraz to moja ulubiona piosenka! słucham jej codziennie, jest piękna. Powodzenia z Rosji.

Jeżeli chodzi o statystyki, to utwór niezbyt dobrze sobie w nich radzi. Na portalu escstats.com Niemcy znajdują się na 34 pozycji i uzbierały 357 pkt. 1 osoba wskazała utwór jako swój ulubiony.

Z kolei w aplikacji My Eurovision Scoreboard Niemcy zajmują 28 miejsce i uzbierały 8060 pkt.

W typowaniach bukmacherów nie ma szans aby ta piosenka wygrała nadchodący konkurs.  Niemcy zajmują 23 miejsce

Czas na opinie naszych redaktorów!

Bartek Ch. 

Piosenka Niemiec nie jest tak dobra jak w zeszłym roku. Moją faworytką preselekcji była Lily among clouds i to z nią mieliby szansę na dobry wynik. Statystyki mówią same za siebie. Piosenka ciężka, nieprzyjemna, przekrzyczana. Ocena 4/10

Bartek B. 

Siostrzany utwór to dzieło siostrobójcze… Niemcy znów wybrali po prostu źle. Ten kraj właściwie nigdy nie podobał mi się w konkursie Eurowizji… niestety ten rok nie zmieni przekonania, że ten kraj jest rok w rok w finale NIEZASŁUŻENIE. 1,5/10

Tomasz 

Piosenka jest ładna, fajnie brzmi, jednak irytuje mnie w niej ciągle powtarzanie tego “Sister”. Nie spodziewam się, że zajmą wysokie miejsce. Ocena 7.5/10

Dawid

Niemcy: Dwie śliczne “siostry” które nimi nie są śpiewające pokrzepiającą ludzkie serca piosenkę… Wydaje się infantylne ale co ciekawe nie jest. O ile konstrukcja piosenki nie jest do końca taka jaka powinna być całość wypada dosyć dobrze. Stage’ing na scenie preselekcyjnej był prosty lecz dobrze oddawał przekaz. Wirująca scenka to ciekawy koncept. Głos dziewczyn dobry bez szaleństw. Całość miła do posłuchania w każdym miejscu, u polowy ludności pewnie wyzwoli emocje. Reasumując dobry utwór który mógłby być jeszcze lepszy no ale niestety momentami coś nie pykło jak dla mnie 6,5/10

Damian

To nie był mój faworyt niemieckich pre ale jest całkiem dobrze. Dziewczyny świetnie łącza swoje głosy. To z pewności dobry, już drugi rok z rzędu wybór Niemiec 8/10

Joanna

Pomimo tego, że utwór jest muzycznie poprawny, dobrze zsynchronizowane i ciekawe wokale, to jakoś go nie czuję. Nie mój klimat zupełnie. Mnie się wydaje trochę nudny, ale z pewnością znajdzie się sporo osób, którym kompozycja przypadnie do gustu. 3,5/10

 Maciej

Niemcy znowu stawiają na motyw rodzinny. Piosenka przyjemna, wpadająca w ucho, ale jednocześnie dość nijaka. Raczej bez szans na pobicie zeszłorocznego rezultatu.

Roksana 

Piosenka Niemiec mi się nie podoba. Dziewczyny mają bardzo dobre głosy, lecz nie do tego utworu. Aranżacja sama w sobie jest dosyć ciekawa. Mimo tego uważam, że nie porwie publiczność.

(źródło: esckaz, escstats, eurovisionworld, youtube).

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *