W DRODZE PO MARZENIA: CZARNOGÓRA – D-MOL “HEAVEN”

Reprezentanci Czarnogóry podczas tegorocznego 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie są bohaterami dzisiejszego odcinka cyklu “W drodze po marzenia”. Nasza redakcja umieściła ich na 33 miejscu. Na izraelskiej scenie zobaczymy zespół D-mol którzy wykonają utwór “Heaven”. Postaramy się przybliżyć Wam nieco tegorocznych wykonawców oraz ich piosenkę, z którą będą walczyć o wejście do finału 14 maja. Ponadto przedstawimy notowania fanów i bukmacherów, a także nasze opinie na temat tegorocznej propozycji Czarnogóry.

ŻYCIORYS

D-moll jest grupą sześciu młodych czarnogórskich wokalistów. Została utworzona przy prywatnej szkole muzycznej Daniela Alibabica. Alibabic, który stał się swoistym mentorem grupy, jest byłym członkiem zespołu No Name, który brał udział w konkursie w Kijowie w 2005 roku. W skład grupy wchodzą:

Željko Vukčević (urodzony 8 stycznia 2000 w Podgoricy). Jest uczniem czwartej klasy szkoły średniej w Sergije, gdzie uczy się na technika kulinarnego. Profesjonalnie śpiewanie zaczął w wieku 11 lat, biorąc udział w wielu konkursach. Był wieloletnim członkiem chóru dziecięcego Zvjezdice.

Emel Franca (urodzony 12 Sierpnia 2000 w Bijelo Polje). Podobnie jak Željko uczęszcza do czwartej klasy szkoły średniej, tyle że w szkole elektroekonomicznej w rodzinnym mieście. Śpiewa od 12 roku życia, a po za tym gra także w sekcji piłki ręcznej. Jest zakręcony na punkcie sportu i zdrowego jedzenia. 
Tamara Vujačić (urodzona 5 Sierpnia 2002 w Podgoricy). Jest wzorową uczennicą w liceum Slobodana  Škerovića  Od 11 roku życia uczęszcza również na lekcje śpiewu. Przez dwa pierwsze lata jej działalności nagrała 3 dziecięce piosenki, wzięła udział w 10 krajowych i międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych, gdzie zdobyła bardzo wiele nagród.
Ivana Obradović jest 19-letnią licealistką z Bijelo Polje. Ukończyła niższą szkołę muzyczną, i wzięła udział w wielu festiwalach muzycznych. Jest członkinią chórów Gradski zbor u Bijelom Poljuora, jak i kościelnego. Poza śpiewem, bardzo dobrze gra na pianinie i gitarze, a ponadto tańczy w zespole folkowym.
Mirela Ljumić ma 18 lat, i pochodzi z Podgoricy. Uczęszcza do trzeciej klasy liceum Slobodana Skerovica. Jej marzeniem jest zostać dziennikarką, lub aktorką. Grała główne role w wielu przedstawieniach dziecięcych.
Rizo Feratović (urodzony 15 Listopada 1997 w Dragaš). Jest studentem Wydziału Elektrotechniki w Podgoricy.  Brał udział w wielu muzycznych konkursach, między innymi w lokalnej wersji programu X-Factor. Jest profesjonalnym piłkarzem, ale to muzyka jest jego pierwszą miłością.

STATYSTYKI

W plebiscycie prowadzonym na stronie www.escstats.com łotewska propozycja zajmuje zaszczytne 41 miejsce.

Bukmacherzy również nie dają żadnych szans Czarnogórze w tegorocznym konkursie, również plasując zespół na ostatnim miejscu.

Parafrazując klasyka, nie jest dobrze, ale przynajmniej stabilnie. Jak zawsze podczas naszego cyklu, który jest naszym redakcyjnym top tegorocznego konkursu, sprawdzamy również jak utwór radzi sobie na kanale Eurowizji na YouTube. Utwór ma ponad 480 tysięcy wyświetleń oraz 6,5 tysiąca łapek w górę i 1,3 łapek w dół. Poniżej przedstawiamy Wam również opinie wybranych internautów, którzy pozostawili pod piosenką swoje komentarze:

Ozcan Yildiz

Czy tylko ja na prawdę lubię tą piosenkę? Po revampie to jest perfekcyjne. Nie ma zbyt wielu szans na finał, ale ja w to wierzę!

Jade Kevin Santos

To całkiem niezła piosenka z Czarnogóry. Mam nadzieję i modle się o awans do finału. Trzymam kciuki z Filipin!

The Awkward Seal

Lubiłem tą piosenkę od początku, ale teraz kocham! Myślę, że jest niedoceniona. Wszystkiego dobrego z Serbii ❤️❤️

Przejdźmy teraz do naszej redakcji i sprawdźmy jak wyglądają opinie członków redakcji INFE Poland:

Bartłomiej B.

Włączyłem, przesłuchałem, wyłączyłem, nie da się odzobaczyć i ododsłuchać… 1/10

Roksana

Piosenka bardzo mi się podoba. Wszystkie głosy tworzą w niej jedną harmonię. Utwór łatwo zapamiętać. Myślę, że spodoba się publiczności.

Tomasz

Bardzo lubię takie utwory. zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój. Sprawiają, że zaczynam się bujać. I ten moment, kiedy wchodzą instrumenty…Do tego świetne zgranie…UWIELBIAM. Życzę im jak najlepiej. Moja ocena 9/10

Asia

Utwór bardzo lekki. Fajnie się go słucha. Dla mnie brzmi troszeczkę jak soundtrack z bajki dla dzieci. Co oczywiście też ma swoje plusy. Ciekawe wokale. U mnie gdzieś w połowie stawki ale tylko dlatego, że jestem już dorosła ? 5,5/10

Dawid

Piosenka która straciła swój urok po revamp’ie. Na live dało się tego słuchać, powiem więcej nawet mi się podobało. Niestety aktualnie męczę się słuchając utworu. Całość niesamowicie się “gryzie”. Nie jestem fanem muzyki gospel, lecz ubiegłoroczna Austria była o wiele lepsza w odsłuchu. Wokalnie wypada to różnie, typowy galimatias. Performance prawdopodobnie nie uratuje całości. Szkoda był potencjał ale totalnie zmarnowany. Moje max 3/10

EUROWIZYJNA HISTORIA CZARNOGÓRY!

Czarnogóra uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2007 roku. Od czasu debiutu konkursem zajmuje się krajowy nadawca publiczny Radiotelevizija Crne Gore (RTCG). Od 1961 do 1992 roku Czarnogóra występowała w konkursie jako część Jugosławii, a od 2004 do 2006 roku jako Serbia i Czarnogóra. Najlepszym wynikiem krajowego reprezentanta jest 13. miejsce w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, zajęte przez Kneza i utwór „Adio” w 2015 roku. W 2010 roku kraj wycofał się z udziału w konkursie, powracając do rywalizacji po dwóch latach przerwy, tj. w 2012 roku. W zeszłym roku kraj ten reprezentował Vanja Radovanović z utworem “Inje”, zajmując drugi rok z rzędu 16 miejsce w półfinale.


TEKST PIOSENKI

Life
Life was once so lonely
Heartbreak was the only
Thing you left for me

My life
My life was so empty
And love was the furthest
Furthest thing from me

Fallin’
I’m in heaven
Fallin’
I’m in heaven
Fallin’
Straight into your heart
Fallin’
I’ll catch you while you’re
Fallin’
I hear your heart
Callin’
Into my arms

I’m in heaven

There’s no
Place I’d rather be
As the candle glow flees
But with you right here

I got used to
Feelin’ naked
Walkin’ blind
With hanging heart

I was ready
To give up but
Now you came
Into my life

Fallin’
I’m in heaven
Fallin’
I’m in heaven
Fallin’
Straight into your heart
Fallin’
I’ll catch you while you’re
Fallin’
I hear your heart
Callin’
Into my arms

Fallin’
I’m in heaven
Fallin’
I’m in heaven
Fallin’
Straight into your heart
Fallin’
I’ll catch you while you’re
Fallin’
I hear your heart
Callin’
Into my arms

I’m in heaven
I’m in heaven
Fallin’

Co sądzicie o tegorocznej propozycji Czarnogóry? Ma szanse na awans do finału?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *