W DRODZE PO MARZENIA: MOŁDAWIA – ANNA ODOBESCU – STAY

Bohaterką  dzisiejszego artykułu z cyklu „W Drodze Po Marzenia”, jest Anna Odobescu. Anna  z utworem “Stay”, będzie reprezentować Mołdawię w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. W naszej stawce Anna Odobescu, z piosenką „Stay”, plasuje się na 31. miejscu. Spróbujemy przybliżyć Wam nieco sylwetkę artystki i jej kompozycję. Ponadto przedstawimy notowania fanów i bukmacherów a także nasze opinie na temat mołdawskiej propozycji na 64 Konkurs Piosenki Eurowizji.

BIOGRAFIA ARTYSTKI

Anna Odobescu urodziła się 3 listopada 1991 r. w  Dubasari w Mołdawii. Talent wokalny i artystyczny ujawnił się już we wczesnych latach jej życia. Gdy była dzieckiem, straciła ojca i aby zrekompensować tę ogromną stratę, znalazła pocieszenie w muzyce. Anna ukończyła wydział wokalny popu i jazzu w Naddniestrzańskim Kolegium Muzyki im. Antona Rubinsteina (Tiraspol) oraz Akademię Muzyki, Teatru i Sztuk Pięknych w Kiszyniowie, również wydział popu i jazzu. Anna jest trenerką wokalną w Chisinau School of Arts im. V. Polyakova i sama również pracuje z trenerką wokalną Cristiną Pintilie. Odobescu jest żoną piosenkarza i kompozytora Alexandru Vdovicenco.

KARIERA MUZYCZNA:

Anna Odobescu brała udział w różnych konkursach muzycznych i zdobyła wiele krajowych i międzynarodowych nagród, w tym: udział w konkursach w St.Petersburgu, Smoleńsku, Grand Prix „Discovery 2007” w Tiraspol, pierwsze miejsce na festiwalu „Martisoare Dorohoian” 2012 i „Două inimi gemene “2015 i druga nagroda na festiwalu Slavic Bazaar w Witebsku 2016. W 2017 r. odbyły się przesłuchania do rosyjskiego projektu” The Voice”, a w 2018 r., Anna wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji O Melodie Pentru Europa 2018 z piosenką “Agony ” kończąc je na 5. miejscu.

Ana Odobescu – Agony ( Eurovision Moldova 2018)

Ana Odobescu- It`s A Man`s, Man`s, Man`s World (James Brown cover)

KOMPOZYCJA STAY

Niedawno Anna Odobescu wydała video do utworu „Stay”. Anna, będąc gościem programu „Cine vine la noi?”, przyznała, że jest to jej pierwszy teledysk w muzycznej karierze. W ciągu 24 godzin Anna Odobescu i aktor Constantine Ipate odgrywali rolę dwojga kochanków. Piosenkarka powiedziała również, że było dosyć trudno zarówno jej, jak i całemu zespołowi sfilmować i zmontować wideo w tak krótkim czasie, ale mimo wszystko jest zadowolona z rezultatu. “Stay” to klasyczna popowa ballada, z bardzo chwytliwą linią melodyczną, “doprawiona” świetnym wokalem Anny. Wokalistka zaprezentuje swoją piosenkę 16 maja w drugim półfinale i miejmy nadzieję, że 18 maja również w finale.

CZY MOŁDAWIA MA SZANSE NA AWANS DO FINAŁU I WYSOKĄ LOKATĘ?

Mołdawia uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2005 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się mołdawski nadawca publiczny TeleRadio-Moldova (TRM). Najwyższym wynikiem kraju w konkursie jest trzecie miejsce, zajęte w 2017 roku przez zespół SunStroke Project z piosenką „Hey, Mamma!”

Sunstroke Project – Hey Mamma (Moldova) LIVE at the Grand Final of the 2017 Eurovision Song Contest

Mołdawia uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2005 roku i do tej pory wzięła w nim udział czternaście razy.

Jak pokazują ostatnie lata, nie jest źle jeśli chodzi o eurowizyjne zmagania. Jak będzie w Tel Awiwie? Przypomnijmy, że Mołdawia bierze udział w 2 półfinale, który odbędzie się 16 maja.

W typowaniach bukmacherów Mołdawia zajmuje 38. miejsce w całej stawce Eurowizji, natomiast w klasyfikacji półfinałowej miejsce 16.

W plebiscycie prowadzonym na stronie escstats.com Anna jest niestety o 2 pozycje niżej, zarówno w finale jak i  półfinale. Plasuje się tam odpowiednio na 40. i 18. miejscu.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, w której głosują fani Eurowizji z całego świata, wokalistka i jej piosenka plasują się na 39. miejscu z 3027 punktami na koncie.

Postanowiliśmy sprawdzić jak utwór radzi sobie na kanale Eurowizji na YouTube. Utwór ma ponad 441 tysięcy wyświetleń oraz 5 tysięcy łapek w górę i 1,1 tysiąca łapek w dół. Wybrani internauci pozostawili pod piosenką następujące opinie:

Bobby Michaels:

NIEDOCENIONY! Uwielbiam to tak bardzo, nie rozumiem, dlaczego ludzie to hejtują! 12 punktów z Wielkiej Brytanii! ❤❤❤❤❤

jajceboy:

Wolę bardziej szalone propozycje Mołdawii. Ale ta nie jest zła. Nie jestem pewien, jak wypadnie w porównaniu z innymi przejmującymi balladami w tym roku.

The Lukaaa:

To arcydzieło! Przepiękna piosenka i 12 punktów z Polski !!!

Przejdźmy teraz do naszej redakcji i sprawdźmy jak wyglądają opinie członków INFE:

Roksana:

Utwór „Stay”, tegorocznej reprezentantki Mołdawii jest bardzo emocjonalny. Podoba mi się, lecz nie jestem przekonana o tym, że przejdzie do finału.

Bartek B:

kraj ten wysłał w tym roku jakiś utwór? A no rzeczywiście, to ta piosenka… patetyczna balladka ze “sky” i innymi tego typu manifestacjami piękna w świecie… cóż, wyświechtane, wtórne, nijakie. Dobrze, ze ona ma chociaż dobry głos, 3/10

Tomek:

bardzo dobrze zbudowany utwór. Nabiera mocy stopniowo. Może momentami brzmi tak jakby nie było w nim nic szczególnego, ale mnie się podoba i liczę na równie dobry występ w Tel Avivie. Moja ocena 8/10

Darek:

Mołdawia, dokonała słusznego wyboru w tym roku. Piosenka wpada w ucho chociaż nie pozostaje w nim na długo. Jednak przyjemnie się słucha. Myśle jednak, że o awans będzie trudno. Ocena 4,5/10!

Maciek:

Typowa do bólu eurowizyjna ballada, co nie zmienia faktu, że przyjemnie się jej słucha. Ale to tyle. Niestety, raczej skończy na odległej pozycji w półfinale. Moja ocena: 5/10

Osobiście uważam, że “Stay” nie ma raczej szans w konkursie Eurowizji. Przemawia za tym chociażby fakt, że jest to właśnie “typowo eurowizyjna ballada” jakich wiele. Obawiam się, że “zniknie w tłumie” podobnie jak utwór Keep The Faith reprezentantki Gruzji z 2017 Tamary Gachechiladze, chociaż obydwa utwory są piękne podobnie jak głosy wokalistek. Gdy pierwszy raz usłyszałam “Stay”, to kompozycja ta skojarzyła mi się z utworem Mówiłeś z rep. Marty Bijan.

A Wy co sądzicie o “Stay”? 🙂

Anna Odobescu – Stay – Moldova ?? – Official Music Video – Eurovision 2019

TEKST UTWORU: ANNA ODOBESCU – STAY 

Hold on
Even with the wind we’ll make it
Be strong
Keep the fire burning inside
Go on
As I breathe in you
Look into my eyes
Fly me high
Right up to the sky

Stay until I find a way
To be together
Forever’s here to stay
No matter what they say
It’s now or never
It’s forever

This time
We can try to keep our story
This crime
We can stop from breaking apart
No rhyme
Is a match for you
Never let me down
If I fall
I’m nothing at all

Stay until I find a way
To be together
Forever’s here to stay
No matter what they say
It’s now or never
It’s forever

When you come stand beside me
The earth is moving fast

Stay, stay
Oh oh oh oh
Oh oh oh oh oh oh
Stay, stay
Oh oh oh oh
Oh oh oh oh oh oh

Stay until I find a way
To be together
Forever’s here to stay
No matter what they say
It’s now or never
It’s forever

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *