W DRODZE PO MARZENIA: Irlandia – Sarah McTernan “22”

 

Reprezentantka Irlandii podczas tegorocznego 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie jest bohaterką dzisiejszego odcinka cyklu “W drodze po marzenia”. Nasza redakcja umieściła ją na 28 miejscu. Na izraelskiej scenie zobaczymy Sarah McTernan, która wykona utwór “22”. Postaramy się przybliżyć Wam nieco tegoroczną reprezentantkę oraz jej piosenkę, z którą będzie walczyć o wejście do finału 16 maja. Ponadto przedstawimy notowania fanów i bukmacherów, a także nasze opinie na temat tegorocznej propozycji z Zielonej Wyspy.

ŻYCIORYS

Sarah McTernan (urodzona 11 marca 1994) jest irlandzką tekściarką pochodzącą z miejscowości Scrariff, w Clare. Zajęła trzecie miejsce w czwartej edycji lokalnego The Voice w 2015. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała Who You Are, czym oczarowała wszystkich czterech jurorów. Jej trenerem został Rachel Stevens z S Club 7. W listopadzie 2014, tuż po przesłuchaniach w ciemno, Sarah założyła swój własny zespół, nazywając go The Jeds. Kapela grała na weselach w regionach Clare i Munster. Wokalistka poza śpiewaniem potrafi również grać na tradycyjnych skrzypcach, gitarze, ukulele, pianinie i świstawce.

Po zakończeniu szkoły w 2011, Sarah podjęła się nauki w kursie przygotowawczym do pielęgniarstwa w Ennis. Później rozpoczęła naukę na wydziale Technologii Muzycznej w Instytucie Technologicznym w Limerick, po czym rozpoczęła przerwę od nauki, pracując jako sprzedawczyni. Dwa i pół roku temu urodziła się jej córeczka Mia, która także kocha śpiewać. Sarah, po za śpiewaniem, pracuje również jako artystka make-up. W zeszłym roku wzięła udział w preselekcjach San Marino do konkursu w 2018, który odbył się w Lizbonie. Startowała z piosenką “Eye of the Storm”, napisaną przez bardzo popularne szwedzkie siostry Persson.

STATYSTYKI

W plebiscycie prowadzonym na stronie www.escstats.com irlandzka propozycja zajmuje 29 miejsce.

Podobne miejsce Irlandii przewidują bukmacherzy, plasując ją na 28 pozycji.

Jak zawsze podczas naszego cyklu, który jest naszym redakcyjnym top tegorocznego konkursu, sprawdzamy również jak utwór radzi sobie na kanale Eurowizji na YouTube. Utwór ma ponad 609 tysięcy wyświetleń oraz 7,3 tysiąca łapek w górę i tysiąc łapek w dół. Poniżej przedstawiamy Wam również opinie wybranych internautów, którzy pozostawili pod piosenką swoje komentarze:

Обзор радиоприёмников и приёма станций (Челябинская область)

Bardzo fajna popowa piosenka, idealna do grania przez rozgłośnie radiowe. Mam nadzieję, że Sarah zaśpiewa w wielkim finale. Pozdrowienia z Rosji.

Jacob Skordb

Obecnie na prawdę lubię ten utwór. Wspaniale kontrastuje między tymi wszystkimi balladami. Piosenka pozwala mi się wyluzować, ale także skłania do przemyśleń – pozostając przy tym w zabawowych rytmach. Oh, wszystkiego najlepszego dla Irlandczyków z okazji dnia św. Patryka! Kocham ze Szwecji.

DD

Dlaczego tak bardzo czuję Irlandzkie propozycje? Mam na myśli fakt, że nie bez przyczyny wygrali najwięcej konkursów. Oni zawsze są obłędni. Także w zeszłym roku. Niestety, dzisiaj ludzie tego nie doceniają. Wszystkiego najlepszego z Portugalii.

Przejdźmy teraz do naszej redakcji i sprawdźmy jak wyglądają opinie członków redakcji INFE Poland:

Dawid

Piękna dziewczyna śpiewająca pop. Gdzieś to już słyszałem? Ano tak wszędzie! Niestety taki sam jest utwór. Zwykły pospolity utwór który wydaje się że przepadnie w półfinale. Piosenka miła dla ucha, bardzo pogodna i lekka. Nie posiada niczego ekscytującego jest niewyrazista i płytka. Dziewczyna ma przyjemny głos choć nie wiem jak wypadnie na live. Ogólnie nic do piosenki nie mam, lecz na eurowizję to za mało. Ocena: 5/10

Bartłomiej B.

Nie jest źle, można posłuchać i nie umawiać się na wizytę do laryngologa. Piosenka ma potencjał, ale też w niej brakuje tego ŁUPNIĘCIA! Niemniej 4/10

EUROWIZYJNA HISTORIA IRLANDII

Irlandia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1965. Od tamtej pory przygotowaniami do udziału w konkursie zajmuje się irlandzki nadawca publiczny Raidió Teilifís Éireann (RTÉ).

Irlandia nie wzięła udziału w konkursie w 1983 z powodu niewystarczających funduszy krajowego nadawcy. Państwo powróciła do stawki konkursowej po rocznej przerwie. Telewizja nie została dopuszczona także do udziału w konkursie w 2002 z powodu słabego wyniku rok wcześniej. Nadawca powrócił do stawki konkursowej w 2003 i od tamtej pory rokrocznie uczestniczy w konkursie. To, z czego jednak znamy Irlandię, to aż siedem zwycięstw, co jest absolutnym rekordem jak dotychczas. Złota era w historii ich przypadła na lata 90., gdzie na Irlandię nie było mocnych.

TEKST PIOSENKI

I see 22, oh when I think of you
Lately, that’s all I do
Don’t you know that I
I’m always driving by
Want to come home to you

Now I know, I’ve always been afraid to say
How I feel
But this’s got to change

Every time I’m with somebody I’m confusing him with you
Anywhere I go reminds me of the things we used to do
And I dream about our street where we kissed out of the blue
at your house number 22

I see 22 it’s like deja-vu
Boy, if you only knew
This time, I messed it up
But I can’t give you up
Your face is all I’ve got

Oh I know, I’ve always been afraid to say how I feel
But this’s got to change

Every time I’m with somebody I’m confusing him with you
Anywhere I go reminds me of the things we used to do
And I dream about our street where we kissed out of the blue
at your house number 22

All alone tonight
Wishing you were laying by my side
So I just keep on driving by
To pass the time

Every time I’m with somebody I’m confusing him with you
Anywhere I go reminds me of the things we used to do
And I dream about our street where we kissed out of the blue
at your house number 22

Oooh
Oooh
Oooh
Oooh

Co sądzicie? Irlandia znajdzie się w wielkim finale?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *