W DRODZE PO MARZENIA: AUSTRALIA – KATE MILLER-HEIDKE “ZERO GRAVITY”

Reprezentantka Australii podczas tegorocznego 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie jest bohaterką dzisiejszego odcinka cyklu “W drodze po marzenia”. Nasza redakcja umieściła ją na 24 miejscu. Na izraelskiej scenie zobaczymy Kate Miller-Heidke, która wykona utwór “Zero Gravity”. Postaramy się przybliżyć Wam nieco tegoroczną reprezentantkę oraz jej piosenkę, z którą będzie walczyć o wejście do finału 14 maja. Ponadto przedstawimy notowania fanów i bukmacherów, a także nasze opinie na temat tegorocznej propozycji z Antypodów.

ŻYCIORYS

Kate Miller-Heidke jest bardzo cenioną wokalistką, ale też autorką tekstów. Łączy na pozór odległe ze sobą światy popu, folku i opery. Wydała dotychczas cztery albumy w Australii, które wielokrotnie zdobywały status platynowych. Jej utwory notorycznie pojawiają się w dziesiątce notowań. Jej najnowszy album O Vertigo! pojawił się na 4. miejscu na australijskiej liście przebojów, bijąc krajowy rekord crowd-fundingowy.  Ponadto zosyał nominowany do nagrody ARIA. W 2009 roku wygrała główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie dla Pisarzy Tekstów, będąc pierwszą Australijką, która tego dokonała. 
STATYSTYKI
W plebiscycie prowadzonym na stronie escstats.com utwór zajmuje 27 miejsce, plasując w zaszczytnym gronie między Polską, a Izraelem.
O wiele lepiej szansę Australii widzą bukmacherzy, którzy plasują ten kraj na 16 miejscu, między Armenią a Danią.
Jak zawsze podczas naszego cyklu, który jest naszym redakcyjnym top tegorocznego konkursu, sprawdzamy również jak utwór radzi sobie na kanale Eurowizji na YouTube. Utwór ma ponad 1,316 miliona wyświetleń oraz 14 tysiący łapek w górę i 8 tysięcy łapek w dół. Poniżej przedstawiamy Wam również opinie wybranych internautów, którzy pozostawili pod piosenką swoje komentarze:
Po pierwszym przesłuchaniu: Co to jest? Po drugim: nie jest aż tak źle. Teraz: słucham codziennie.
Niesamowita kobieta… Wspaniały głos… FAN-TA-STY-CZNA piosenka. Oczywiście Australia ma mój głos! Dużo miłości, i szczęścia z Holandii do ❤️❤️ AUSTRALII! ❤️❤️
Sądzę, że Australia zrobiła świetną robotę w tym roku. Piosenka jest nieszablonowa, nieprzewidywalna, świeża i z przekazem. Kocham chyba najbardziej fragment Nothing holding me down. Australia powinna być z siebie dumna, z tego co dali konkursowi w tym roku. Ciesze się, że jesteście. Pozdrawiam z Grecji.
A teraz przyjrzymy się opiniom członków naszej redakcji. Czy były równie pozytywne?
Asia
Bardzo ciekawa kompozycja. Wyróżnia się nieco na tle pozostałych utworów, jeżeli chodzi o skalę głosu wokalistki. Nie podoba mi się show. Zalatuje kiczem. Taki performance, według mnie, psuje ten utwór. 7/10
Dawid
Zdecydowanie jedna z najgorszych propozycji tego roku. To taka gorsza kopia Eliny. Rozumiem, że utwór miał być specyficzny i dziwny aby przyciągnąć słuchacza, lecz mnie zażenował. Ilekroć razy tego słucham bolą mnie uszy. To taj jakbyś wrzucił wszystko co masz na stole do miksera i wymieszał. Mało co się trzyma kupy, do słuchania jest to ciężkie. Głos dobry, choć irytujący. Performance ciekawy ale dla wielu będzie kiczowaty. Myślę że Australia i tak awansuje gdyż to pupilek EBU. Ocena: 2/10
Roksana
Opera zupełnie mi nie pasuje do tej piosenki. O wiele bardziej podobał mi się występ Estonii z zeszłego roku, która również zadecydowała się wystawić ten gatunek muzyczny na Eurowizji. „Zero Gravity” robi duże show na scenie. Całą scenografią jestem bardzo zaskoczona. Jest oryginalna i na pewno zostanie zapamiętana na długo.Ocena – 6/10.
EUROWIZYJNA HISTORIA AUSTRALII
Australia zadebiutowała w konkursie w 2015 roku, jako gość specjalny. Guy Sebastian z utworem “Tonight Again” zajął wysokie, 5 miejsce. Rok później było jeszcze lepiej, i Dami Im wygrywając głosowanie jurorów, zajęła ostatecznie 2 miejsce. W Kijowie w 2017 ponownie było miejsce w dziesiątce. Po tak dobrych wynikach musiało dojść do drobnego kryzysu. Głosami jurorów Australia w 2018 znalazła się w finale, ale ostatnie miejsce u widzów musiało wywrzeć na tym kraju wrażenie, i skłonić do przemyśleń. Na początku 2019 roku zorganizowano pierwsze preselekcje w historii, które wygrała właśnie Kate Miller-Heidke.

TEKST PIOSENKI

Hey you (hey you, hey you, hey you)
It’s me again
Hey you (hey you, hey you, hey you)
Stone in my shoe

I’ve been aching
Feeling low
You’re so heavy
I have got to let you go

I’m going where there’s zero gravity
Zero gravity
Zero gravity
I’m free, ah…

Hey you (hey you, hey you, hey you)
Lock with no key
Hey you (hey you, hey you, hey you)
Earth with no sea

I’ve been freezing
On the ground
You’re so heavy
I can’t let you keep me down anymore

Oh zero gravity
Zero gravity

(and it feels like)
Ah
(and it feels like)
Ah
(and it feels like)
Ah
(and it feels like)
Ah

Nothing holding me down
Nothing holding me down
Nothing holding me down now
Nothing holding me down

Nothing holding me down
Nothing holding me down
Nothing holding me down now
Nothing holding me down
(repeating in background)

Zero gravity
Zero gravity
Zero gravity
Zero

Co sądzicie. Czy Australia zdoła utrzymać stu procentową skuteczność w awansach do finału?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *