W DRODZE PO MARZENIA: MICHAEL RICE – BIGGER THAN US

Reprezentant Wielkiej Brytanii – Michael Rice jest bohaterem dzisiejszego odcinka ,,W drodze po marzenia”. W artykule postaram się przybliżyć biografię artysty, pokazać notowania bukmacherów oraz opinie.

BIOGRAFIA

Michael Rice (ur. 25 października 1997 r.) – angielski piosenkarz. Wygrał pierwszą serię konkursu wokalnego BBC One’s All Together Now w 2018 r. W 2014 wystąpił w 11 edycji X Factor wykonując utwór Witney Houston. Został wyrzucony w etapie Bootcampów.  W styczniu 2019 zakwalifikował się do krajowych selekcji do Eurowizji: You Decide

UTWORY

 

STATYSTYKI

W plebiscycie prowadzonym na stronie escatats.com Michael zajmuje 25 miejsce z 680 punktami. 

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, w której głosują fani z całego świata Wielka Brytania plasuje się na 22. miejscu. 

 

HISTORIA UTWORU:

Piosenka została pierwotnie wybrana na Melodifestivalen 2019 do wykonania przez wokalistę – Johna Ludvika. Ostatecznie Ludvik zdecydował sę na inny utwór. Piosenkarz wygrał Melodifestivalen 2019 z ,,Too Late For Love” i będzie rywalizować z ,,Bigger Than US”.

HISTORIA WIELKIEJ BRYTANII W KONKURSIE PIOSENKI EUROWIZJI:

Wielka Brytania uczestniczy w Konkursie Eurowizji od 1957 r.  Od czasu debiutu,  konkursem w kraju zajmuje się brytyjski nadawca publiczny British Broadcasting Corporation (BBC). Państwo było gospodarzem ośmiokrotnie. Nie wzięło udziału w dwóch edycjach: w 1956 i 1958.

OPINIE:

musidora: Nie brzmi zupełnie jak utwór eurowizyjny, zagłosuję na niego. Wielka Brytania nigdy nie miała tak dobrego utworu. Pozdrowienia z Ukrainy.

FunnyLilNightmare: Przepraszam, ale ta piosenka jest największą piosenką na tegorocznej Eurowizji. Jestem podekscytowana na myśl  zobaczenia całego występu na scenie.

Roksana: Wielka Brytania myślę, że podniosła poziom tegorocznej Eurowizji. Utwór bardzo mi się podoba. Ocena: 8/10.

Dawid: Typowy radiowy pop-song. Nie zachwyca, lecz też nie kole w uszy. Chłopak potrafi śpiewać, trzeba mu to przyznać. Nie sądzę, by zajął wysokiej miejsce, gdyż performance nie będzie niczym mega odkrywczym.

Bartłomiej B: Od lat nie mieli tak dobrego utworu! WKB może wreszcie się wybić! Wokalista wydaje się być mega sympatycznym człowiekiem z bardzo silnym głosem, w którym nie słychać fałszu, a to bardzo ważne. 8/10.

Tomasz: Piosenka taka przeciętna, zwykła radiówka. Do tego moim zdaniem aż krzyczy: ,,Jestem z Wielkiej Brytanii!”. Przyjemna, ale bez szału, 7,5/10.

Asia: Typowa ,,brytyjska” propozycja. Zupełnie nic mnie tutaj nie zaskoczyło. Utwór przyjemny w odsłuchu i chyba tylko tyle, Takich utworów jest mnóstwo. Liczyłam, że w tym oku będzie pozytywne „wow!”, ale jednak nie. 5/10.

Bartłomiej Ch.: Jest to piosenka bardzo przeciętna, aż dziwię się, że konponował ją Jon Ludvik. Według mnie nie zasługuje na bycie w finale, jest wiele lepszych piosenek, które się w nim nie znajdą z boju półfinałowego. Ocena: 5/10.

Maciej:  Idealny przykład utworu, który powstaje na potrzeby finałów programów rozrywkowych typu The Voice. Sam wokalista charyzmatyczny i bardzo sympatyczny. Dla mnie jednak ta sama sytuacja co przy Estonii. Fajne do słuchania w tle, nic poza tym. Na Eurowizji trzeba się w jakiś sposób wyróżniać, tu nie ma zupełnie żadnego punktu zaczepienia. Szkoda. Wielka Brytania ma wspaniały rynek muzyczny. Do kwestii Eurowizji jest chyba podobny stosunek jak w naszym kraju. Moja ocena: 5/10

 

About Roksana Sówka

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Share

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *