W DRODZE PO MARZENIA: ARMENIA – SRBUK “WALKING OUT”

Reprezentantka Armenii podczas tegorocznego 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie jest bohaterką dzisiejszego odcinka cyklu “W drodze po marzenia”. Nasza redakcja umieściła ją na 16 miejscu. Na izraelskiej scenie zobaczymy Srbuhi Sargsyan występującą pod pseudonimem Srbuk, która wykona utwór “Walking Out”. Postaramy się przybliżyć Wam nieco tegoroczną reprezentantkę oraz jej piosenkę, z którą będzie walczyć o wejście do finału 16 maja. Ponadto przedstawimy notowania fanów i bukmacherów, a także nasze opinie na temat tegorocznej propozycji Armenii.

ŻYCIORYS
Srbuk
(właściwie Srbuhi Sargsyan) jest 24 letnią popowo-soulową piosenkarką i autorką tekstów. Jest jedną z największych gwiazd muzycznych w Armenii. Krótko po lokalnej pierwszej edycji X-Factora, Srbuk rozpoczęła kameralne koncerty ze swoją kapelą. Skupiała się głównie na śpiewaniu coverów znanych amerykańskich albumów jazzowych, soulowych, z pogranicza R&B jak i alternatywnego POPu. Wokalistka każdego roku bierze czynny udział w wielu krajowych festiwalach, programach telewizyjnych i innych tego typu wydarzeniach. Jej pierwszym solowym utworem został “Yete Karogh Es”, który przez kilka tygodni nie schodził z czołówek list przebojów. W zeszłym roku Srbuk wzięła udział w ukraińskiej edycji programu The Voice. Udało jej się dojść do finału, ale co ważniejsze zaskarbiła sobie serca milionów ludzi. Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzał kolejny singiel, tym razem zatytułowany “Half a Goddess”.

STATYSTYKI
W głosowaniu na stronie escstats.com utwór plasuje się stosunkowo nisko, bo na 22 miejscu – pomiędzy San Marino, a Estonią.

O wiele lepiej sytuacja wygląda zdaniem bukmacherów, którzy widzą Armenię na 15 pozycji.

Jak zawsze podczas naszego cyklu, który jest naszym redakcyjnym top tegorocznego konkursu, sprawdzamy również jak utwór radzi sobie na kanale Eurowizji na YouTube. Utwór ma ponad 4,509 miliona wyświetleń oraz 49 tysięcy łapek w górę i 6,6 tysięcy łapek w dół. Niestety, nie wiemy na ile te dane są wiarygodnie. Jakiś czas temu głośno było o nagłych wzrostach klikalności klipu, co charakteryzuje zwykle kupowanie wyświetleń. Poniżej przedstawiamy Wam również opinie wybranych internautów, którzy pozostawili pod piosenką swoje komentarze:
Ta piosenka jest bardzo chwytliwa, słucham jej i słucham. Powodzenia Armenio! Kocham z Turcji!
Najlepsza Armeńska propozycja w historii! 2016 i 2019 – kocham tak mocno! Zdecydowanie miejsce w dziesiątce, a możliwa także wygrana!
Jak oceniają Armeńską propozycję redaktorzy INFE-Poland? Sprawdźmy:
Asia
Mnie osobiście ten utwór trochę męczy. Niby jest ciekawy, ale jakoś bardzo ciężko się go słucha. Co do plusów, to bardzo podoba mi się teledysk i wokal. 6/10
Roksana
Uwielbiam tą wokalistkę. Zaimponowała mi w momencie, kiedy wysłuchałam jej cover utworu ,,Dziwny jest ten świat”. Ma silny głos i fantastyczną osobowość. Utwór, z którym reprezentuje Armenię szybko zapadł mi w pamięć. Bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że zajdzie wysoko, bo ma potencjał. 8/10.
Dawid
Kolejny utwor o zabarwieniu feiministyczym. Wydaje się najlepszym z tej kategorii. Wokalistka spiewa bardzo dobrze. Piosenka zaś ma dobre momenty jak i złe. Jest nowoczesna, dość rytmiczna i niebanalna. Na minus zaliczę jej miałkość i małą wyrazistość. Lubie ten utwór, lecz nie uwielbiam. Ocena 7/10
Bartłomiej B.
Tyle czekało się na Armenię, a ona zawodzi… niestety. Nie ma co, w tym roku wojnę Armenia/ Azerbejdżan bez dwóch zdań wygrają Ci drudzy. Wtóność utworu Srbuk pozwoli jej na finał, ale nie osiągnie tam zbyt dużego sukcesu. Może top 15. 5,5/10
Tomasz
Może i piosenka jest ok, ale dla mnie nie ma tam nic, czym by utkwiła w pamięci. Aż musiałem odpalić piosenkę, żeby sobie przypomnieć. Zła nie jest, ale muszę się z nią jeszcze osłuchać. Ocena 6,5/10
EUROWIZYJNA HISTORIA ARMENII!

Armenia uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2006. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się nadawca Public Television of Armenia (ARMTV). Przez pierwsze pięć lat uczestnictwa reprezentanci Armenii zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce finałowej klasyfikacji. Najlepsze w historii, czwarte miejsce zajęli Sirusho (w 2008) i Aram Mp3 (w 2014), a jedynymi reprezentantami, którzy niezakwalifikowali się do finału, byli Emmy (12. miejsce z piosenką „Boom Boom” w półfinale konkursu w 2011) i Sewak Chanaghjan (15. miejsce z piosenką „Qami” w półfinale konkursu w 2018). Ormiańska telewizja zrezygnowała z udziału w konkursie w 2012 z powodu braku gwarancji bezpieczeństwa dla reprezentanta, spowodowanego nierozstrzygniętym konfliktem między Armenią a Azerbejdżanem (organizatorem konkursu) dotyczącym Górskiego Karabachu. Rok później kraj powrócił do stawki konkursowej.

TEKST PIOSENKI

Verse
Who are you, what you really do,
When you have to fight the agony,
That’s aiming back at you.
Who are you,
Who you run to,
Depend, defend, hope on,
Can you function on your own?

Are you from those,
Who will swallow down
The pain, disgrace
The sadness (yeah)
When the one
You love so much
Can take your soul
And break it. (no)

PreChorus
Wait for, oh wait for,
What I waited for?
Wait for oh wait for,
On no I’m done.

Chorus
Walking out (uhuuu)
Whatever I’ve built
I’m gonna burn down,
I’m walking out (uhuuu)
You’re no more a king
‘cuz I was your crown.

Verse
First you said, you would die for me,
But in the end I was the one
Bleeding all alone.
First you said,
You kneeled, you swore,
You loved, you lived for me
How could you forget it all?

Are you from those,
Who can take a loving heart
And squeeze it out of love?
Than prepare to slowly get
Not loved but hated instead.

Chorus
Walking out (uhuuu)
Whatever I’ve built
I’m gonna burn down,
I’m walking out (uhuuu)
You’re no more a king
‘cuz I was your crown.

Walking out, walking out
No crying now,
Walking out walking out
No begging,
Walking out (uhuu)
At last, I feel proud
I’m walking out.

Bridge
You knew that my heart wasn’t small,
But somehow you came and filled it all.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *