Wczoraj w Tel Avivie odbyły się próby uczestników, którzy wystąpią w pierwszej połowie pierwszego półfinału. Swój czas na scenie miały również nasze reprezentantki. Oto pełny skład wczorajszych prób:

Cypr – Tamta – Replay
Czechy – Lake Malawi – Friend of a Friend
Finlandia – Darude ft Sebastian Rejman – Look Away
Polska – Tulia – Fire of Love (Pali Się)
Słowenia – Zala Kralj & Gaspar Santl – Sebi
Czarnogóra – d Mol – Heaven
Węgry – Joci Papai – Az En Apam
Białoruś – Zena – Like It
Serbia – Nevena – Kruna

 

CYPR

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Tamta z utworem ReplayTamta ma na sobie błyszczący kostium i kurtkę. Towarzyszy jej czterech tancerzy w kapeluszach, blezerach i siatkowanych koszulkach. Podczas drugiego refrenu tancerze zrywają kurtkę z wokalistki. Pod koniec utworu, na scenie jest dużo dymu.

CZECHY

Z powodu problemów zamiast Czarnogóry na scenie pojawił się Lake Malawi z utworem Friend Of A Friend

Na scenie znajdują się tylko wokalista, gitarzysta i perkusista, każdy ubrany w swetry w innym kolorze. Kolory pojawiają się również na oświetleniu LED za ich plecami. Albert jest bardzo żywiołowy i skacze po całej scenie. W tle pojawia się również słowo “Friend” w różnych językach, w tym także po polsku.

FINLANDIA

Następnie na scenie pojawia się duet z Finalndii czyli Darude i Sebastian Rejman z utworem Look Away

Cały występ skupiony jest na Sebastianie, który skupia się na interakcjach z publicznością. Oprócz niego na scenie za konsolą jest Darude , a także tancerka ubrana w zieloną sukienkę. Znajduje się ona na niewielkim podeście, za nią na ekranach pojawia się wodny motyw. Pod koniec utworu tancerz i podest wtapiają się w ten motyw, by za chwilę pojawić się w pełnym podświetleniu.

POLSKA

Przyszedł czas na nasze reprezentantki. Na scenie pojawia się zespół Tulia z utworem Fire Of Love (Pali Się)
Dziewczyny mają na sobie czerwone kurtki, wielokolorowe spódnice, a ich nakrycie głowy są w kolorze złotym. Na początku występu stoją na platformie obrotowej, twarze przysłania im coś w rodzaju welonu. W tle widać zmieniające się twarze wokalistek w otoczeniu czerwieni i bieli.

SŁOWENIA

Po przerwie na scenie pojawili się reprezentanci Słowenii, Zala Kralj & Gaspar Santl z utworem Sebi

Występ ten będzie prawie taki sam, jak podczas selekcji. jedyną różnicą będzie wykorzystanie ekranów LED. Obydwoje są ubrani na biało. Zala stoi z mikrofonem, natomiast Gasper ma gitarę i stoi przy klawiszach. Tło może skojarzyć się z gwiazdami, przestrzenią kosmiczną. Sam występ jest bardzo prosty, w zasadzie są już gotowi, żeby wystąpić w półfinale.

CZARNOGÓRA

Kolejni na scenie to zespół D Moll z Czarnogóry z utworem Heaven

Występ różni się od tego z selekcji. Wszyscy są ubrani na biało, niektórzy mają czerwone akcenty w stroju. Wszyscy na początku są rozdzieleni, by na refrenie zejść się na środek sceny i połączyć kilka głosów w jeden.
Tło, które towarzyszy im podczas występu, jestt dość proste.

WĘGRY

Po zespole przyszedł czas na wokalistę. Na scenie pojawia się reprezentant Węgier, Joci Pápai w utworze Az én apám.

Joci jest ubrany na czarno, ma na sobie obcisłą koszulkę z krótkim rękawkiem oraz spodnie 3/4. Dodatkowo występuje boso. Całość oświetlenia to mieszanka czerwieni i złota. W tle na ekranach pojawiają się twarze, najprawdopodobniej ojca. Pod koniec utworu pojawia się znany wszystkim fanom Eurowizji tzw. “złoty deszcz”.

BIAŁORUŚ

Przedostatnia na scenie pojawia się reprezentantka Białorusi, ZENA, z utworem Like It.

Podobnie jak większość ZENA całkowicie przebudowała swój występ z selekcji. Ubrana w kolorowy top, szorty i białe buty. Na początku siedzi na skrzyniach, w których transportuje się instrumenty muzyczne podczas koncertów. Podczas refrenu wokalistka zaczyna szalony taniec, w tle towarzyszą jej kolorowe wizualizacje LED, a na scenie pojawia się różowy dym.

SERBIA

Ostatnia na scenie pojawia się Nevena Bożević z utworem Kruna

Nevena stoi na środku sceny. W tle wizualizacja lodu. Jest ubrana tak jak podczas finału Beowizji. Podczas refrenu lód na wizualizacji zaczyna pękać. Później można zauważyć efekty 3D, które zdają się “wspinać” po sukience wokalistki. Na koniec lód zamienia się w złoty wir.

 

GŁOSOWANIE

Na koniec dnia zostało przeprowadzone głosowanie w centrum prasowym. Członkowie zostali poproszeni o wybranie trzech najlepszych ich zdaniem występów. Przyznawali za pierwsze miejsce 5 punktów, za drugie 3 punkty, za trzecie 1 punkt. Po głosowaniu punktacja wyglądała następująco

CYPR – 72 p.
SERBIA – 67 p.
CZECHY – 58 p.
WĘGRY – 53 p.
BIAŁORUŚ – 28 p.
SŁOWENIA – 19 p.
POLSKA – 16 p.
FINLANDIA – 2 p.
CZARNOGÓRA – 0 p.

To dopiero pierwsza próba, a oceniało kilkanaście osób z centrum prasowego. Tymczasem dzisiaj swoje próby będą mieli ci, którzy wystąpią w drugiej połowie pierwszego półfinału.

 

(źródło: eurovision.com, Youtube.com, escxtra.com)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *