W drodze po marzenia: Hiszpania- Miki Núñez- La Venda

Kolejne miejsce, 7 w naszym rankingu zajmuje reprezentant Hiszpanii – Miki Núñez i to właśnie jemu poświęcimy dzisiejszy odcinek cyklu w Drodze po Marzenia.

Miki Núñez właściwie Miguel Núñez Pozo urodził się 6 stycznia 1996 roku, w Terrasie. Jego rodzice, mama i tata zawsze wspierali jego pasję w stronę muzyki, nawet kiedy zdecydował się uczęszczać na lekcje gitary i pianina. Studiował edukację podstawową na Uniwersytecie w Barcelonie i pracował jako asystent profesora w akademii. Studiował także Administrację Biznesową i Menagment za granicą, na uniwersytetach w Los Angeles i Londynie.

W szkole średniej wraz z sześcioma przyjaciółmi założył zespół coverowy Dalton Band. Inspirowali się soulem, ska, reggae i latin pop. W zeszłym roku odbyli tour po Katalonii i północnej części Hiszpanii.

W 2018 roku zgłosił się do 10 edycji programu Operación Triunfo, gdzie dostał się do Gali 0 i był jednym z 18 uczestników. Z gali dostał się prosto do akademii. Był jedynym uczestnikiem tej edycji który został wyłoniony faworytem odcinka dwukrotnie. Zaśpiewał także po raz pierwszy piosenkę po katalońsku w historii programu. Ostatecznie zajął 6 miejsce, odpadając jeden tydzień przed finałem show.

Do Eurowizyjnej Gali przygotowano dla Mikiego 3 piosenki- zwycięską La Venda, Nadie se Salva w duecie z Natalią i El Equilibro.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie został odtworzony 1 355 807 razy. Ma 24 tys. łapek w góre i 1,9 łapek w dół. Opinie z tego portalu są następujące:

Violetta _k

Powodzenia Hiszpanio, Kocham Cię bardzo <3

Amélie Laroche

Jestem Francuzką, i uwielbiam tę piosenkę (po piosence francuskiej).Hiszpański jest pięknym językiem, nie wiem jak to powiedzieć po hiszpańsku ale powodzenia Hiszpanio.

Andreas Zak

To jest rodzaj muzyki, które kraje śródziemnomorskie kochają! 12 punktów dla Hiszpanii z Grecji.

Czas na statystyki. Na stronie Escstats.com Hiszpania zajmuje 14 miejsce z 1268 punktami. 

W aplikacji My Eurovision Scoreboard  Hiszpania zajmuje 12 miejsce i zdobyła 38389 punktów

Opinie redakcji są następujące:

Bartłomiej Ch. 

To prawdziwie hiszpańska propozycja. Bardzo wesoła i radosna piosenka. Wokal Mikiego bardzo mi się podoba. Podejrzewam, że będzie wysoko. Ocena 10/10

Tomasz

Hiszpania – To jest mój faworyt. Spodziewam się, że nie wygra, biorąc pod uwagę nową wersję utworu, jednak utwór skradł moje serce. Takie utwory kocham. Impreza na scenie, wszyscy się bawią i ten klimat. Pomimo sześciu osób na scenie czuje się jakby tam było więcej. Trzymam kciuki. Ocena 10/10

Joanna

Początkowo nie przepadałam za tym utworem. Wydawał mi się taki “festynowy” raczej niż eurowizyjny. Z każdym kolejnym przesłuchaniem przekonywałam się do niego coraz bardziej. Piosenka ma w sobie tyle radości, że jest idealna na poprawę nawet bardzo złego nastroju. Lubię ją ? 9/10.

Maciej

Hiszpania: Bardzo wakacyjny, typowo latynoski utwór pełen pozytywnej energii. Choć mi się już trochę przejadła, przewiduję tej piosence wysokie miejsce – szczególnie w głosowaniu widzów. Moja ocena 8/10

Roksana

Hiszpania: Wesoły, taneczny i rytmiczny utwór. Kojarzy mi się z wakacjami. Myślę, że może być wysoko. Ocena 7/10.

Dariusz

La venda to jedna z lepszych propozycji Hiszpanii! Dynamiczna, porywająca do tańca i zachęcająca do śpiewania! Wszystko co najlepsze w tym kraju jest w tej piosence! Energia i moc ❤️ Ocena 10/10

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *