Wczoraj miały miejsce kolejne próby. tym razem na scenie zjawiali się uczestnicy drugiej połowy pierwszego półfinału a byli to:

Belgia – Eliot – Wake Up
Gruzja – Oto Nemsadze – Keep On Going
Australia – Kate Miller-Heidke – Zero Gravity
Islandia – Hatari – Hatrið mun sigra
Estonia – Victor Crone – Storm
Portugalia – Conan Osiris– Telemóveis
Grecja – Katerine Duska – Better Love
San Marino – Serhat – Say Na Na Na

BELGIA

Na początek zaprezentował się Eliot w utworze Wake Up

Na scenie znajdują się dwa małe i jeden duży stojący bęben. Zarówno wokalista jak i bębniarze ubrani są w stroje o podobnych barwach. Na zwrotkach pojawiają się kolory oświetlenia, pasujące do strojów. Na refrenach kolory zmieniają się na białe i srebrne. Białe pasy wibrują podczas gdy bębniarze uderzają w bębny. Podczas ostatniego refrenu bębniarze dołączają do wokalisty na środku sceny

GRUZJA

Drugi na scenie występował Oto Namsadze i jego Keep On Going

Na początku wokalista stoi na środku sceny, w tle wizualizacja śnieżnej góry. W czasie występu tło się zmienia. Kamera jest skupiona przez większość czasu na wokaliście. W momencie kulminacyjnym pojawia się dym oraz chórki dołączają do wokalisty na scenie. Zarówno on jak i panowie w chórkach są ubrani na czarno.

AUSTRALIA

Po Gruzji na scenie pojawiła się Australia czyli Kate Miller-Heidke i Zero Gravity

Wokalistka wraz z tancerkami znajdują się na czymś w rodzaju kija, który buja się na boki. Ona jest ubrana w białą suknię oraz ma tiarę na głowie, tancerki natomiast ubrane są w suknie koloru czarnego. W tle oczywiście wizualizacja przestrzeni kosmicznej, która ma za zadanie dopełnić efektu “braku grawitacji” o której mowa w piosence. Całość prezentuje się niesamowicie

ISLANDIA

Póżniej mogliśmy zobaczyć grupę Hatari z Hatrið mun sigra

Hatari używa bardzo dużo pirotechniki oraz ostrych świateł LED. Siguror i Einar są umieszczeni w pewnego rodzaju klatce, wtedy również towarzyszą im mocne efekty pirotechniczne. Na koniec wszyscy członkowie zespołu otaczają klatkę w otoczeniu pirotechniki.

ESTONIA

Później nastała “burza” za sprawą Victora Crone i utworu Storm

Występ jest bardzo podobny do tego, który widzieliśmy na selekcjach. Victor znajduje się sam na scenie przez cały występ. Można zauważyć sztuczkę ze znikającą gitarą 🙂 Podczas ostatniego refrenu pojawia się wcześniej nagrana scena z Victorem stojącym w środku burzy. Na początku pierwszego refrenu można usłyszeć odgłos pioruna.

PORTUGALIA

Następnie mogliśmy zobaczyć reprezentanta kraju, który organizował w zeszłym roku Konkurs Eurowizji, a był to Conan Osiris z Portugalii z utworem Telemóveis

Conan wraz z tancerzem ubrani są w zielone stroje. Tło złożone z czerwonych róż, arenę wypełniają kolory czerwieni i czerni. Na scenie są też niewielkie schody, Conan wspina się po nich, by dołączyć do tancerza. Od teraz obydwaj prezentują unikalny układ choreograficzny, a kamera jest skupiona tylko na nich.

GRECJA

Przedostatnia na scenie zjawiła się reprezentantka Grecji, Katerine Duska z utworem Better Love

Na początku występu widać na środku sceny wielki, biały pączek róży. Katerine stoi naprzeciw niego. Dołączają do niej dwie tancerki z z mieczami. Trzy tancerki siedzą na podłodze. Wszystkie osoby na scenie są ubrane na biało.
Tło jest w kolorach różu, czerni i bieli. Podczas utworu, jedna z tancerek, przynosi wielką białą kulę, którą następnie rzuca w kierunku publiczności. Na końcu utworu widzimy różę w pełnym rozkwicie.

SAN MARINO

Na sam koniec mogliśmy zobaczyć dobrze znanego Serhata w utworze Say Na Na Na

Serhat jest z dwoma tancerzami i trzema chórzystkami. Wszyscy są ubrani na biało. Serhat cały występ stoi na podeście. Tancerze dołączają do niego podczas drugiego refrenu. Przed końcem piosenki tancerze biorą stożki, które służą jako megafony. W tle pojawiają się słowa piosenki, wyświetlane w kolorze złotym i różowym.

 

GŁOSOWANIE

Tak jak po próbach w sobotę w centrum prasowym odbyło się głosowanie na najlepsze występy. Wyniki prezentują się następująco:

AUSTRALIA – 77 p
GRECJA – 55 p
ISLANDIA – 55 p
SAN MARINO – 38 p
GRUZJA – 30 p
BELGIA – 24 p
PORTUGALIA – 20 p
ESTONIA – 16 p

Dzisiaj miały miejsce próby pierwszej części drugiego półfinału. Więcej o nich już jutro.

 

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *