W drodze po marzenia: Szwajcaria- Luca Hänni – She Got Me

5 miejsce w rankingu redakcji INFE Poland zajął reprezentant Szwajcarii Luca Hänni z piosenką She Got Me, i to właśnie jemu będzie poświęcony dzisiejszy odcinek cyklu w Drodze po Marzenia! Poznajmy bliżej Szwajcara.

Luca Hänni urodził się 8 października 1994 roku w Bernie. Jest młodym szwajcarskim muzykiem, kompozytorem i modelem. Dorastał w muzycznej rodzinie. W wieku pięciu lat rozpoczął lekcje gry na perkusji. Następnie zaczął grać na gitarze i na pianinie a śpiewać zaczął w wieku dziewięciu lat. Po skończeniu szkoły zaczął uczyć się na murarza.

 

Karierę muzyczną Luca rozpoczął w wieku 17 lat. W 2012 roku wygrał niemiecką wersję programu Idol.  Był pierwszym zwycięzcą z zagranicy i najmłodszym laureatem. Jako nagrodę otrzymał 500 000 euro i kontrakt z Universal Music Group.  Nagrodę wydał na kurs prawa jazdy i nowy samochód. Jego pierwszy singiel Don’t Think About Me, skomponowany przez Dietera Bohlen zdobył pierwsze miejsce na listach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii (w Niemczech był pierwszym szwajcarem od 52 lat, który osiągnął pierwsze miejsce na liście hitów). Jego debiutancki album My name is Luca zdobył pierwsze miejsce na listach sprzedaży płyt w Szwajcarii i Austrii i drugie miejsce na listach sprzedaży w Niemczech. Płyta pokryła się złotem,  Pierwsza trasa koncertowa odbyła się w 2012 roku Hänni & Band – Live on Tour składała się z 32 koncertów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Luca Hänni wygrał Swiss Music Awards w kategorii Best breaking act national, był nominowany do ECHO Awards. W 2017 roku odkrył swoją miłość do tańca, kiedy wygrał niemiecką wersję programu Dance Dance Dance. W święta Bożego Narodzenia w 2018 roku uczestniczył w świątecznym show Helene Fischer.  Swoje umiejętności taneczne pokazał w teledyskach do Powder czy Sings, Jego piąty album studyjny ukaże się wiosną 2019 roku.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie Szwajcaria została odtworzona 3 251 579 razy. Uzyskała 50 tys. łapek w górę i 3,1 tys. łapek w dół. Komentarze z tego portalu są następujące:

Giannis Mountzios

Tegoroczny zwycięzca! Męska wersja Fuego, Kocham z Grecji!

Seda Gyonjyan

Moja ulubiona piosenka! Powodzenia i 12 punktów z Armenii

To jest naprawde dobra piosenka. Niezwykle chwytliwa! Wszystko czego potrzeba to spektakularny występ i Szwajcaria może osiągnąć TOP 3. Kocham z Chorwacji
Czas na trochę statystyk. Na stronie escstats.com Szwajcaria zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 3664 punktów. 72 osoby wskazały ten utwór jako swój ulubiony.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Swajcaria także zajmuje 3 miejsce i uzbierała 96242 punkty.

Bukmacherzy oceniają, że Luca Hänni zajmie 6 miejsce.

Czas na opinie naszych redaktorów!

Bartek Ch.

To jeden z moich ulubionych utworów w tym roku. Przewiduje dla niego ścisłą czołówkę. Jest to niezwykle melodyjna i wesoła piosenka. Do tańca i do różańca! Ocena 10/10

Tomasz

Szwajcaria – świetny utwór na imprezę, refren wpada w głowę i można przy nim się pobawić. Nie znam możliwości wykonawcy na żywo i to mnie wstrzymuje przed większą oceną. Ale będę mu kibicował. Może to czarny koń tej edycji? Ocena 9.5/10

Roksana

Szwajcaria: Myślę, że bez problemu dostanie się do finału i zajdzie wysoko. Piosenka jest bardzo popularna i z tego co czytałam jest dużo pozytywnych opinii o niej. Podoba mi się. 8/10.

Maciej

Szwajcaria: Jeśli mamy szukać tegorocznego Fuego, najbardziej przypomina mi je tegoroczna Szwajcaria. Piosenka jest prosta, wpadająca w ucho, idealna do tańca. Taki mix Despacito i wspomnianej wcześniej zeszłorocznej propozycji cypryjskiej. Ale mnie osobiście nie porywa. Brakuje mi takiej kropki nad i, a występ na pre-party i pierwsze próby tylko zniechęcają mnie do tej piosenki. Moja ocena 7/10

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *