W drodze po marzenia: Szwajcaria- Luca Hänni – She Got Me

5 miejsce w rankingu redakcji INFE Poland zajął reprezentant Szwajcarii Luca Hänni z piosenką She Got Me, i to właśnie jemu będzie poświęcony dzisiejszy odcinek cyklu w Drodze po Marzenia! Poznajmy bliżej Szwajcara.

Luca Hänni urodził się 8 października 1994 roku w Bernie. Jest młodym szwajcarskim muzykiem, kompozytorem i modelem. Dorastał w muzycznej rodzinie. W wieku pięciu lat rozpoczął lekcje gry na perkusji. Następnie zaczął grać na gitarze i na pianinie a śpiewać zaczął w wieku dziewięciu lat. Po skończeniu szkoły zaczął uczyć się na murarza.

 

Karierę muzyczną Luca rozpoczął w wieku 17 lat. W 2012 roku wygrał niemiecką wersję programu Idol.  Był pierwszym zwycięzcą z zagranicy i najmłodszym laureatem. Jako nagrodę otrzymał 500 000 euro i kontrakt z Universal Music Group.  Nagrodę wydał na kurs prawa jazdy i nowy samochód. Jego pierwszy singiel Don’t Think About Me, skomponowany przez Dietera Bohlen zdobył pierwsze miejsce na listach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii (w Niemczech był pierwszym szwajcarem od 52 lat, który osiągnął pierwsze miejsce na liście hitów). Jego debiutancki album My name is Luca zdobył pierwsze miejsce na listach sprzedaży płyt w Szwajcarii i Austrii i drugie miejsce na listach sprzedaży w Niemczech. Płyta pokryła się złotem,  Pierwsza trasa koncertowa odbyła się w 2012 roku Hänni & Band – Live on Tour składała się z 32 koncertów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Luca Hänni wygrał Swiss Music Awards w kategorii Best breaking act national, był nominowany do ECHO Awards. W 2017 roku odkrył swoją miłość do tańca, kiedy wygrał niemiecką wersję programu Dance Dance Dance. W święta Bożego Narodzenia w 2018 roku uczestniczył w świątecznym show Helene Fischer.  Swoje umiejętności taneczne pokazał w teledyskach do Powder czy Sings, Jego piąty album studyjny ukaże się wiosną 2019 roku.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie Szwajcaria została odtworzona 3 251 579 razy. Uzyskała 50 tys. łapek w górę i 3,1 tys. łapek w dół. Komentarze z tego portalu są następujące:

Giannis Mountzios

Tegoroczny zwycięzca! Męska wersja Fuego, Kocham z Grecji!

Seda Gyonjyan

Moja ulubiona piosenka! Powodzenia i 12 punktów z Armenii

To jest naprawde dobra piosenka. Niezwykle chwytliwa! Wszystko czego potrzeba to spektakularny występ i Szwajcaria może osiągnąć TOP 3. Kocham z Chorwacji
Czas na trochę statystyk. Na stronie escstats.com Szwajcaria zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 3664 punktów. 72 osoby wskazały ten utwór jako swój ulubiony.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Swajcaria także zajmuje 3 miejsce i uzbierała 96242 punkty.

Bukmacherzy oceniają, że Luca Hänni zajmie 6 miejsce.

Czas na opinie naszych redaktorów!

Bartek Ch.

To jeden z moich ulubionych utworów w tym roku. Przewiduje dla niego ścisłą czołówkę. Jest to niezwykle melodyjna i wesoła piosenka. Do tańca i do różańca! Ocena 10/10

Tomasz

Szwajcaria – świetny utwór na imprezę, refren wpada w głowę i można przy nim się pobawić. Nie znam możliwości wykonawcy na żywo i to mnie wstrzymuje przed większą oceną. Ale będę mu kibicował. Może to czarny koń tej edycji? Ocena 9.5/10

Roksana

Szwajcaria: Myślę, że bez problemu dostanie się do finału i zajdzie wysoko. Piosenka jest bardzo popularna i z tego co czytałam jest dużo pozytywnych opinii o niej. Podoba mi się. 8/10.

Maciej

Szwajcaria: Jeśli mamy szukać tegorocznego Fuego, najbardziej przypomina mi je tegoroczna Szwajcaria. Piosenka jest prosta, wpadająca w ucho, idealna do tańca. Taki mix Despacito i wspomnianej wcześniej zeszłorocznej propozycji cypryjskiej. Ale mnie osobiście nie porywa. Brakuje mi takiej kropki nad i, a występ na pre-party i pierwsze próby tylko zniechęcają mnie do tej piosenki. Moja ocena 7/10

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *