Prób dzień trzeci. Czas na uczestników drugiego półfinału

Wczoraj na scenie eurowizyjnej swoje próby mieli uczestnicy z drugiego półfinału, a ściślej mówiąc, jego pierwszej części. Byli to:

Armenia – Srbuk – Walking Out
Irlandia – Sarah McTernan – 22
Łotwa
Carousel – That Night
Szwajcaria – Luca Hanni – She Got Me
Mołdawia – Anna Odobescu – Stay
Rumunia – Ester Peony – On A Sunday
Dania – Leonora – Love Is Forever
Austria – PÆNDA – Limits
Szwecja – John Lundvik – Too Late For Love

ARMENIA

Na początku zaprezentowała się Srbuk z piosenką Walking Out

Srbuk występuje sama, ubrana na czarno. Oświetlenie jest ciemne z przebłyskami czerwieni. W tle oraz na podłodze widać efekt kawałków potłuczonego szkła. Przed refrenem widać jeszcze więcej tego efektu. Praca kamery zbliżona do tej z występów poprzednich reprezentantek. Podczas występu pojawiają się zarówno efekty ognia jak i dymu

IRLANDIA

Następna na scenie zjawiła się Sarah McTernan z utworem 22

Na początku na ekranach widać wizualizację fali dźwiękowej. Później ekran się otwierają, a wokalistka, ubrana w czerwoną sukienkę, wchodzi na scenę. Kiedy dochodzi to stołu, znajdującego się na scenie, dołączają do niej dwie tancerki. Na ekranach pojawia się obracające się serce z numerem 22 i obrazkiem wokalistki w formie rysunkowej. Podczas ostatniego refrenu ponownie na ekranach widać serce z numerem 22.

ŁOTWA

Kolejny był zespół Carousel z piosenką That Night

Łotwa zaczyna z czarno-białym efektem kamery.  Później widać zespół w kolorach, jednak na kamerze zastosowano nakładkę, jakby występ był kręcony starą kamerą w dawnych czasach. Wokalistka jest ubrana w biały strój, na głowie ma ciemnozielony kapelusz. Członkowie zespołu są ubrani w stylu retro.

SZWAJCARIA

Kolejny na scenie zaprezentował się Luca Hanni w utworze She Got Me

Luca skupia swój występ głównie na tańcu. On i jego czwórka tancerzy są perfekcyjnie zsynchronizowani. Układ choreograficzny wygląda świetnie. Pojawiają się też efekty specjalne (np. efekt slow motion) Na ekranach niewiele się dzieje, zwykła mieszanka kolorów czerwieni i czerni. Luca ubrany jest na czarno, tancerze z kolei na czerwono.

MOŁDAWIA

Czas na reprezentantkę Mołdawii, Annę Odobescu w utworze Stay

Anna jest ubrana w białą suknię, troszkę przypominającą suknię ślubną. Cała uwaga skupiona jest na artystce, która rysuje na piasku. Na stole znajduje się kilka świeczek, a także klatka dla ptaków z różą zamkniętą w środku. Na koniec występu artystka “uwalnia” różę i kładzie na górze swojego dzieła. Podczas występu są też interakcje między wokalistką a rysującą w piasku.

RUMUNIA

Następna na liście to Ester Peony w utworze On A Sunday

Na początku Ester siedzi na czerwonym krześle, ubrana jest w błyszczącą, czarną suknię, która wpasowuje się w ton oświetlenia. Na ekranach widać efekty ognia. Do wokalistki dołączają dwóch tancerzy, dwie chórzystki i gitarzysta. Tło zmienia swój kolor na ciemniejszy, co nawiązuje do teledysku. Pod koniec tło zmienia się na ogniste.

DANIA

Przed nami kolejna próba, tym razem Leonora z piosenką Love Is Forever

Początek występu jest podobny do tego z finału narodowego. Ona, ubrana w białą koszulę i spodnie na szelkach, za nią błękitne niebo jako tło. Podczas drugiej zwrotki wspina się po drabinie na wielkie krzesło, dołącza do niej dwie chórzystki. Później dołącza do niej dwóch chórzystów. Podczas ostatniego refrenu wszyscy siedzą na krześle i się kołyszą w rytm muzyki. Tło jest kolorowe, utrzymane w bardzo jasnych barwach.

AUSTRIA

Przedostatnia próba należy do PÆNDA, by zaprezentować utwór Limits

Jej występ zaczyna się z czarno-białym efektem, ona siedzi na podeście, by później powstać. W drugim refrenie pojawiają się kolory. Na ekranach w tle nic nie jest wyświetlanie. Jedynie na scenie pełno jest przeźroczystych słupków z lampkami w środku. Pod sufitem zawieszone są podobne, świetlne trójkąty. Chórek dodaje temu utworowi więcej głębi.

SZWECJA

Na sam koniec zaprezentował się John Lundvik w utworze Too Late For Love

Występ rozpoczyna zbliżenie na Johna, tak jak to miało miejsce podczas Melodifestivalen. Jest ubrany na czarno, za sobą ma panel złotych świateł, który pulsuje przed refrenem. Podczas drugiego refrenu dołącza do niego cztery chórzystki. Pojawia się też dużo więcej światła., choc można odnieść wrażenie, że ten panel ze światłami trochę tu nie pasuje.

GŁOSOWANIE

Na koniec trzeciego dnia wyniki głosowania z centrum prasowego prezentują się następująco:

SZWAJCARIA – 106 p.
SZWECJA – 104 p.
AUSTRIA – 44 p.
DANIA – 20 p.
IRLANDIA – 14 p.
ARMENIA – 14 p.
RUMUNIA – 6 p.
MOŁDAWIA – 5 p.
ŁOTWA – 2 p.

W dniu jutrzejszym swoje próby będą mieli uczestnicy z drugiej części drugiego półfinału.

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *