W drodze po marzenia: Holandia- Duncan Laurence- Arcade

W dzisiejszym odcinku cyklu W drodze po marzenia zbliżamy się już do podium, a praktycznie jesteśmy tuż za nim, ponieważ dziś poznamy uczestnika, który zajął 4 miejsce w redakcyjnym Topie.  To Duncan Laurence z Holandii.

Właściwie nazywa się Duncan De Moor, urodził się w 1994 roku w Spijkenisse. Swoje nazwisko sceniczne- Laurence zawdzięcza swojej mamie, której drugie imie brzmi Laurentia. Duncan zaczął wcześniej śpiewać niż mówić. Kiedy miał 12 lat zaczął lekcje na pianinie, a jego talent od śpiewania odkrył nauczyciel tego instrumentu.

W 2014 roku wziął udział w 5 sezonie The Voice of Holland, gdzie był uczestnikiem drużyny Ilse DeLange. Doszedł do półfinału. W tym roku ukończył Akademię Rocka w Tilburgu gdzie rozwijał się jako piosenkarz, kompozytor i producent. Na pierwszym roku grał w wielu muzycznych grupach o różnych profilach stylistycznych.

Dużo czasu spędza w Londynie i Sztokholmie. W 2018 roku ujawnił, że jest orientacji biseksualnej.

Na Youtubie piosenka na oficjalnym kanale Eurowizji została wyświetlona 6 938 570 razy co sprawiło, że jest najchętniej słuchanym utworem na kanale. Uzbierała 95 tys. łapek w górę i 8,5 tys. łapek w dół. Oto opinie z tego portalu:

Azar Mammadov

Czuje, że jest to zwycięzca Konkursu. Ma w sobie wszystko co potrzebuje laureat. Kocham z Azerbejdżanu.

ItzGyul

W końcu mój kraj ma dobrą piosenkę! ale oczywiście kibicuję też innym krajom takim jak włochy  i pare innych państw.

Fation Mejdiaj

Po prostu zwycięzca! Wspaniały głos i piosenka!

Czas na parę statystyk. Na portalu escstats.com Duncan uzbierał 4619 punktów i 162 osoby wskazały ten utwór jako swój ulubiony. Zajmuje pierwsze miejsce w głosowaniu

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Holandia uzbierała 124627 punktów i także zajmuje pierwsze miejsce. eeeBukmacherzy przewidują, że Duncan zwycięży Konkurs.

Czas na opinie naszych redaktorów!

Bartek Ch.

Duncan to mój zdecydowany faworyt w tym roku! Świetny nastrojowy utwór, który jest zaśpiewany pięknym głosem. Ocena 10/10

Roksana

Holandia: Piosenka stała się moim uzależnieniem.. Zapada w pamięć i przyjemnie się jej słucha, a głos Duncana jest niesamowity.. 9/10

Tomasz

Holandia – Może ten utwór ma coś niesamowitego w sobie, co sprawia, że jest faworytem, ale ja niestety tego nie odkryłem. Jak dla mnie jest przeciętny. To tyle. Ocena 7/10

 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *