Czwarty dzień prób – druga część drugiego półfinału

We wtorek swoje próby miała ostatnia grupa. Uczestnicy drugiej połowy drugiego półfinału stanęli na scenie. A byli to:

Chorwacja – Roko Blażević – The Dream
Malta – Michela Pace – Chameleon
Litwa – Jurij Veklenko – Run With The Lions
Rosja – Sergey Lazarev – Scream
Albania – Jonida Maliqi – Ktheju tokës
Norwegia – KEiiNO – Spirit In The Sky
Holandia – Duncan Laurence – Arcade
Macedonia Północna – Tamara Todevska – Proud
Azerbejdźan – Chingiz – Truth


CHORWACJA

Pierwszy na scenie próbę miał Roko z utworem The Dream

Podczas występu bardzo dużo się dzieje na ekranach. Skrzydła, ogień, wszystko to robi niesamowite wrażenie. Tło jest bardzo ważne. Od momentu, gdy Roko dostaje skrzydła, aż do momentu, gdy tancerze wznoszą się do góry.   Pod koniec refrenu do wokalisty dołączają tancerze ze skrzydłami, którzy jemu też dają skrzydła.

MALTA

Kolejna jest Michela Pace w utworze Chameleon

Ekipa z Malty ma swóje własne panele LED i większość występu spędzają w swoim LEDowym świecie. Pojawiają się elementy świata podwodnego, tropikalnej dżungli czy też krajobraz miejscki. Podczas refrenu jest pokaz kolorów.

LITWA

Czas na Jurija Veklenko i utwór Run With The Lions

Występ jest bardzo prosty, prawie indentyczny, jak podczas selekcji narodowych. Jest dużo uśmiechu, dużo zbliżeń kamery, jest też interakcja do widzów przed telewizorami. Jest ubrany na czarno, dżinsy, koszulka i skórzana kurtka. W tle dominuje złoty kolor, lekk przechodząc w czerwień.

ROSJA

Na scenie Sergey Lazarev w utworze Scream

Sergey stoi na środku, otacza go osiem luster. Na początku występu widać jego odbicie w kilku lustrach po prawej stronie. Podczas refrenu pojawia się na środku. Lustra zamieniają się w ekrany LED. pokazują jego odbicie podczas uderzenia pioruna. Druga zwrotka zaczyna się i Sergey stoi wewnątrz przeźroczystego pudełka, gdzie spada na niego woda. Później pojawia się na pozostałych ekranach. Podczas ostatniego refrenu już jest poza pudełkiem. Na samym końcu lustra pękają.

ALBANIA

Kolejna jest Jonida Maliqi i kompozycja Ktheju tokës

Podobnie jak w przypadku Litwy, tak i tutaj występ nie jest skomplikowany. Jonida stoi na platformie. Towarzyszą jej chórki, które stoją na mostku. Ma na sobie czarną suknię ze złotymi zdobieniami. Oświetlenie też jest proste, czarne tło z pomarańczowymi szczegółami. Na końcu możemy zobaczyć na ekranach orła, który wydawał się zagubiony.

NORWEGIA

Pora na zespół KEiiNO i ich Spirit In The Sky

KEiiNO są ubrani na czarno. Na ekranach wizualizacja ośnieżonej góry. Później ekrany się obracają, ukazując światła za nimi. W występie są użyte efekty pirotechniczne jak dym czy ogień. Widać, że świetnie współgrają ze sobą i jest między nimi chemia.

HOLANDIA

Kolejny był Duncan Laurence i jego utwór Arcade

Kamera ukazuje scenę w mroku, gdzieniegdzie widać niebieskie światło. Ujęcie z góry, potem zbliżenie do Duncana, który siedzi przy fortepianie. Ubrany jest na niebiesko. W drugim refrenie w tle pojawia się motyw w takim samym kolorze, ze słupami świetlnymi.

MACEDONIA PÓŁNOCNA

Przedostatnia na scenie była Tamara Todevska z utworem Proud

Tamara stoi na środku sceny, otaczają ją sześć luster. Ubrana jest w sieloną suknię. Podczas fragmentu, gdzie brzmi sama muzyka, w tle pojawiają się zdjęcia dziewczyn. Na końcu pojawia się zdjęcie Tamary wraz z córką.

AZERBEJDŻAN

Na samym końcu wystąpił Chingiz w utworze Truth

Na scenie są dwa ramiona robotów. wskazują na niego. Tło jest w futurystycznych kolorach. Jako główny motyw jest bijące serce. Na końcu Chingiz “wychodzi z siebie” Efekt jest niesamowity.

 

GŁOSOWANIE

Wyniki głosowania centrum prasowego w czwartym dniu prezentują się następująco:

AZERBEJDŻAN – 82 p
ROSJA – 65 p
MACEDONIA PÓŁNOCNA – 64 p
HOLANDIA – 45 p
MALTA – 28 p
ALBANIA – 10 p
CHORWACJA – 6 p
LITWA – 5 p

A wam który występ się podobał najbardziej?

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *