Nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany moment przez wszystkich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Dziś w Tel Awiwie w Expo odbędzie się pierwszy półfinał tegorocznych muzycznych europejskich zmagań.

17 państw zaprezentuje swoje utwory na żywo, z czego 10 z nich awansuje dalej do sobotniego finału. O tym, kto to będzie zadecydują widzowie i jurorzy. Każdy podmiot głosujący będzie miał 50% wagi w ostatecznym wyniku. Łącznie zagłosuje 20 państw ponieważ w tym półfinale głosują Izrael, Hiszpania i Francja, które mają zapewniony udział w finale.

Konkurs w tym roku poprowadzą Erez Tal i Bar Rafaeli podczas gdy Lucy Ayoub i Assi Azar zajmą się green roomem. Ten półfinał otworzy Netta z piosenką Toy, z którą wygrała zeszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Pojawi się także Dana International.

Uczestnicy:

 1. Cypr – TamtaReplay
 2. Czarnogóra– D molHeaven
 3. Finlandia – Darude feat. Sebastian RejmanLook Away
 4. Polska – Tulia Fire of Love (Pali się)
 5. Słowenia – Zala Kralj & Gašper ŠantlSebi
 6. Czechy – Lake MalawiFriend of a Friend
 7. Węgry – Joci PápaiAz én apám
 8. Białoruś – ZENA Like It
 9. Serbia – Nevena BožovićKruna
 10. Belgia – EliotWake Up
 11. Gruzja – Oto NemsadzeKeep on Going
 12. Australia – Kate Miller-HeidkeZero Gravity
 13. Islandia – HatariHatrið mun sigra
 14. Estonia – Victor CroneStorm
 15. Portugalia– Conan OsirisTelemóveis
 16. Grecja – Katerine DuskaBetter Love
 17. San Marino – SerhatSay Na Na Na

Bukmacherzy przewidują, że awans do sobotniego finału wywalczą Grecja, Cypr, Australia, Islandia, Węgry, Serbia, Czechy, Słowenia, Belgia i Estonia. Polska znajduje się na 11 miejscu w przewidywaniach bukmacherskich.

Transmisja Pierwszego Półfinału Eurowizji 2019 rozpocznie się o 21.00. Konkurs można obejrzeć na TVP 1 , TVP Polonia, aplikacji VOD TVP, na stronie eurowizja.tvp.pl oraz na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie.

(źródło: esctoday)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *