NIESTETY, NIE TYM RAZEM – WYNIKI PIERWSZEGO PÓŁFINAŁU

 

Za nami pierwszy, tzw. polski półfinał podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019. Show otworzyła zeszłoroczna triumfatorka Netta, która wykonała wydłużoną i nieco bardziej spektakularną wersję zwycięskiego utworu “Toy”. Ale z całym szacunkiem dla Netty, to nie ona tego wieczoru była najważniejsza. Siedemnaście państw biło się o dziesięć miejsc premiowanych awansem do finału. Komu się udało? Zobaczmy!

Jako pierwsza wyczytana została Grecja w barwach której wystąpiła Katerine Duska z utworem “Better Love”. Chwilę później z awansu cieszyła się już młodziutka Zena z Białorusi. Na dobry rezultat zapracowała sobie również Serbia. Pomimo drobnych problemów wokalnych do finału awansowali również Cypr, Estonia i San Marino. Bardzo dobre wrażenie zrobił zespół Lake Malawi od naszych południowych sąsiadów – Czech. Najbardziej spektakularne i szeroko komentowane występy wieczoru – Australia z “Zero Gravity” i Islandia z”hatrið mun sigra” – również nie wracają do kraju wcześniej, niż w niedzielę. Całości dopełniła urocza para ze Słowenii. 

Niestety, w stawce zabrakło miejsca dla Polski, Węgier, Portugalii, Finlandii, Czarnogóry, Gruzji i Belgii. Już w czwartek poznamy kolejnych finalistów, a w sobotę czeka nas walka o zwycięstwo. I choć już na pewno nie wygramy, emocji nie zabraknie do samego końca!

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *