Finał 64. Konkursu piosenki Eurowizji już w sobotę 18 maja. Za nami pierwszy półfinał, który odbył się 14 maja. Reprezentant Polski, zespół Tulia, wystąpił w pierwszym półfinale. Niestety, nie zakwalifikował się do finałowej stawki.

Dziś na scenie w Tel Awiwie pojawią się artyści z 18 państw. Podobnie jak w pierwszym półfinale, tylko 10 z nich awansuje do sobotniego finału. O tym kto przejdzie dalej, zadecydują widzowie (televoting) i jurorzy w proporcji 50/50. Łącznie zagłosuje 21 państw, w tym Niemcy, Wielka Brytania i Włochy, które mają zapewniony udział w finale jako państwa tzw. Wielkiej Piątki.

Drugi półfinał Eurowizji 2019 zapowiada się niezwykle emocjonująco, chociażby z uwagi na fakt, iż wystąpi w nim Duncan Laurence z Holandii – faworyt tegorocznego konkursu. Wokalista jest typowany do zwycięstwa zarówno przez bukmacherów jak i publiczność.

Dla przypomnienia, konkurs w tym roku prowadzą Erez Tal i Bar Rafaeli a gospodarzami w green room są Lucy Ayoub i Assi Azar.

Tego wieczoru na scenie, poza uczestnikami, wystąpi wielu gości. Będą to: grupa Shalva Band, która wykona kompozycję „Million Dreams”, były zwycięzca Eurowizji Izhar Cohen, Lior Suchard a także Kutiman, który pojawił się również w pierwszym półfinale.

Oto lista państw i kolejność startowa drugiego półfinału Eurowizji 2019.

1. Armenia – Srbuk„Walking Out”
2. Irlandia – Sarah McTernan„22”
3. Mołdawia – Anna Odobescu„Stay”
4. Szwajcaria – Luca Hänni„She Got Me”
5. Łotwa – Carousel„That Night”
6. Rumunia – Ester Peony„On a Sunday”
7. Dania – Leonora„Love Is Forever”
8. Szwecja – John Lundvik„Too Late for Love”
9. Austria – Paenda„Limits”
10. Chorwacja – Roko„The Dream”
11. Malta – Michela Pace„Chameleon”
12. Litwa – Jurij Veklenko„Run with the Lions”
13. Rosja – Sergey Lazarev„Scream”
14. Albania – Jonida Maliqi„Ktheju tokës”
15. Norwegia – KEiiNO„Spirit in the Sky”
16. Holandia – Duncan Laurence„Arcade
17. Macedonia Północna – Tamara Todevska„Proud”
18. Azerbejdżan Chingiz„Truth”

Bukmacherzy przewidują, że awans do sobotniego finału wywalczą: Szwecja, Rosja, Azerbejdżan, Holandia, Szwajcaria, Malta, Norwegia, Macedonia Północna, Armenia i Dania.

Transmisja Drugiego Półfinału Eurowizji 2019 rozpocznie się o 21.00. Konkurs można obejrzeć na TVP 1 , TVP Polonia, aplikacji VOD TVP, na stronie eurowizja.tvp.pl oraz na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtubie.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie są Wasze typowania “szczęśliwej” 10 z drugiego półfinału ?♥️

(źródło: esctoday)

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *