,,TOP OF THE TOP” SOPOT FESTIVAL 2019 – DZIEŃ 1

,,Top Of The Top Sopot Festival” to wydarzenie, na którym zobaczyliśmy ponad 60 artystów, w tym 13 z zagranicy! Pierwsze 3 dni transmitowane były na żywo w TVN, zaś ostatni dostępny jest w serwisie player.pl.
W konkursie brały udział osoby uczestniczące w Eurowizji. Wieczór poprowadziła Grażyna Torbicka i Olivier Janiak.

We wtorek, 13 sierpnia na scenie gościły takie gwiazdy jak Bonnie Tyler, Katrina (Ex Katrina & The Waves), Jennfier Paige, John Parr, Glass Tiger, Perfect, Agnieszka Chylińska, Lombard, Anita Lipnicka, Felicjan Andrzejczak, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Sebastian Riedel&Cree oraz Kombi.

BONNIE TYLER

Urodzona 8 czerwca 1951 w Skewen. W maju 2013 reprezentowała Wielką Brytanię z utworem ,,Believe in Me” w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji w Malmö. Zajęła dziewiętnaste miejsce w finale.
Na festiwalu zaśpiewała utwory takie jak: ,,Eclipse of the heart” oraz ,,It’s a heartache”. Wokalistka obchodzi w tym roku 50-lecie pracy artystycznej.


JOHN PARR

Urodzony 18 listopada 1952 – brytyjski muzyk, gitarzysta i autor tekstów muzyki pop, którego szczyt popularności przypadał na połowę lat 80. XX w. Sprzedał ponad 10 mln. płyt na całym świecie, autor soundtracków do kultowych filmów dekad. John w Sopocie wykonał utwór ,,St Elmo’s Fire”.JENNIFER PAIGE
Urodzona 3 września 1973 w Gruzji. Podróżując po kraju z zespołem Joe’s Band wykonywała 40 najpopularniejszych coverów. W sierpniu 1996 roku wystąpiła przed 50 tysięczną widownią na igrzyskach olimpijskich w jej rodzinnym mieście Atlancie. Jennifer na festiwalu zaśpiewała swój największy przebój ,,Crush”.


KATRINA LESKANICH
Urodzona 10 kwietna 1960 w Topece. Wokalistka z zespołu The Waves. W 1997 zostali wybrani wewnętrznie przez brytyjskiego nadawcę publicznego na reprezentantów Wielkiej Brytanii z utworem „Love Shine a Light” podczas 42. Konkursu Piosenki Eurowizji. W finale konkursu zajęli pierwsze miejsce z wówczas rekordową liczbą 227 punktów od jurorów. Dwa lata później zawiesili działalność. Na sopockiej scenie zaprezentowała się z piosenką ,,Walking on sunshine”.

GLASS TIGER
to kanadyjski zespół rockowy nominowany do nagrody Grammy z Newmarket, Ontario, który powstał w 1983 roku. Zagrali utwór ,,Someday”.

OTTOWAN
francuski zespół muzyczny grający muzykę disco, powstał w Paryżu w 1979 roku. Pomimo nazwy kojarzącej się z Kanadą zespół tworzyli artyści pochodzenia karaibskiego Jean Patrick (Baptiste) (ur. 6 kwietnia 1954 roku) i Annette (ur. 1 listopada 1958 roku). Założycielami i producentami grupy byli Daniel Vangarde i Jean Kluger. Vangarde współpracował także z zespołami i artystami takimi jak Dalida, the Gibson Brothers i Sheila & B. Devotion. Producenci zdecydowali o nazwie zespołu w trakcie powrotu z podróży po Kanadzie. Mogliśmy ich usłyszeć w utworze ,,Hands up”.


AGNIESZKA CHYLIŃŚKA
na festiwalu zaśpiewała ,,Kiedy powiem sobie dość”, ,,Koła czasu”, ,,Królowa łez”.

PERFECT zagrał ,,Chcemy być sobą” oraz ,,Nie płacz Ewka”.

SEBASTIAN RIEDEL&RIEDEL wystąpili z ,,Czerwony jak cegła” i ,,Sen o Victorii”.

Sztywny Pal Azji wykonał swój wielki hit ,,Nie gniewaj się na mnie Polsko”, który pochodzi z debiutanckiego albumu ,,Europa i Azja”.

Acid Drinkers zaprezentowali dwa covery pochodzące z płyty “Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again” z 2010 r.: “Hit the Road Jack” Raya Charlesa (z wplecionym cytatem z autorskiego numeru “Dancing in the Slaughter-house” – sprawdź) i “Love Shack” The B-52’s. W tym drugim utworze na scenie gościnnie pojawiła się Ania Brachaczek, wokalistka grup Biff i SIQ, w której występuje razem ze Ślimakiem, perkusistą Acid Drinkers.

Lombard przypomniał swój wielki utwór ,,Przeżyj to sam” oraz ,,Szklana Pogoda”, zespół Kombi ,,Słodkiego, miłego życia”, zaś Felicjan Andrzejczak ,,Jolka, Jolka pamiętasz”.

Anita Lipnicka wykonała utwór ,,Zanim zrozumiesz”.


Izabela Trojanowska
wykonała swoje dwa hity: ,,Wszystko, czego dziś chcę” oraz ,,Tyle samo prawd ile kłamstw”.

About Roksana Sówka

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Share

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *