Ukraina potwierdza udział na Eurowizji

Kolejny kraj dołącza do stawki konkursowej przyszłorocznej edycji Eurowizji, która odbędzie się w Rotterdamie, w Holandii. Po nieobecności w Izraelu, nadawca potwierdził, że w kolejnym konkursie nie zabraknie reprezentanta z Ukrainy. Miejmy tylko nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja, która miała miejsce przy wyborze poprzedniego.

Nie ma jeszcze informacji, w jaki sposób zostanie wybrany następca Melovina. Więcej informacji wkrótce.

Ukraina na Eurowizji

Swój debiut Ukraina zaliczyła swój debiut w 2003 roku. Kraj reprezentował wtedy Oleksandr Ponormayov z utworem Hasta la vista. Rok później na scenie w Rydze pojawiła się Ruslana i jej Wild Dances, która wywalczyła zwycięstwo dla kraju. Ponownie Ukraina zatriumfowała w konkursie w 2016 roku za sprawą Jamali i jej propozycji 1944.

Ukraina nie opuściła w swojej historii udziału w konkursie ani jednego finału. Wyjątkiem jest rok 2015 i 2019, kiedy to nadawca zrezygnował z udziału w konkursie.

 

 

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *