Islandia: Hatari wydali nowy singiel “Filthy Boy”

Hatari, islandzcy zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 wydali nowy singiel – ,,Filthy Boy”. Utwór będzie dostępny w sieci już 8 listopada! Teledysk wyreżyserowali Klemens Hannigan i Baldvin Vernharosoon.

HATARI 
Zespół powstał w 2015 z inicjatywy Klemensa Nikulássona Hannigana i Matthiasa Tryggviego Haraldssona, do których niedługo później dołączył Einar Hrafn Stefánsson. Sami nazywają się „industrialną grupą BDSM”, a podczas występów zakładają lateksowe ubrania i stosują sadomasochistyczne gadżety. Zadebiutowali publicznie w 2016 podczas festiwalu Iceland Airwaves, na którym zostali uznani „zespołem z najlepszym występem na żywo”.

31 października 2017 wydali swoją pierwszą EP-kę, zatytułowaną Neysluvara. W 2018 zorganizowali festiwal Háskar, który nazywali „festiwalem zagłady”. Widowisko zapewniło im wyróżnienie w plebiscycie Grapevine Music Awards 2019.

W styczniu 2019 zostali ogłoszeni jednymi z dziesięciu uczestników koncertu Söngvakeppnin wyłaniającego reprezentanta Islandii w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji, do których zgłosili się z piosenką „Hatrið mun sigra”. W lutym pomyślnie przeszli przez półfinał, wygrywając w głosowaniu widzów z wynikiem 12 069 głosów, i dostali się do finału rozgrywanego 2 marca. Zajęli w nim pierwsze miejsce, zdobywszy największe poparcie zarówno w głosowaniu jurorów (24 891 pkt), jak i telewidzów (47 513 pkt), dzięki czemu awansowali do superfinału, w którym zdobyli większą liczbę głosów (62 088) niż ich rywal Friðrik Ómar, dzięki czemu po zsumowaniu głosów z finału i superfinału wygrali cały koncert i zostali ogłoszeni reprezentantami kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Tel Awiwie.

ISLANDIA W KONKURSIE PIOSENKI EUROWIZJI
https://www.youtube.com/watch?v=-ELSP8zqhXo

About Roksana Sówka

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Share

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *