Problemy zdrowotne Duncana Laurence. Piosenkarz stracił głos

W tym roku w Tel Awiwie Eurowizję 2019 wygrała Holandia dzięki piosence Arcade wykonaną przez Duncana Laurence. Kariera piosenkarza nabrała tempa, ostatnio wyszedł nowy singiel, niedawno rozpoczął swoją trasę koncertową. Niestety niektóre z występów zostały anulowane z powodów zdrowotnych muzyka. Duncan stracił głos.

Teraz wokalista jest pod opieką profesjonalistów i robi wszystko aby odzyskać swój głos. Nie jest pierwszym muzykiem, którego dotknął ten problem. Parę lat temu Adele, brytyjska piosenkarka również miała problemy ze swoim narzędziem pracy.

Duncan pozostaje w stałym kontakcie z fanami poprzez swój profil na Instagramie. Do swoich obserwujących powiedział:

Myślę, że dobrze jest pokazywać nie tylko dobre strony bycia muzykiem, ale również te złe. W tym tygodniu poczułem się najsłabiej, jak nigdy nie czułem się w życiu. Straciwszy głos, nie mogąc wydobyć z siebie wokalu podczas próby dźwiękowej, czułem się jakbym szedł w labiryncie.

View this post on Instagram

Working on my recovery. I think it’s good to not just always show the bright side of being a musician. This week I felt more vulnerable than ever before in my entire life. Losing my voice and standing on that stage, trying to do my soundcheck, not being able to sing one single tone, felt like walking into a maze… slowly forgetting how to get home… I tried to rely on what I had learned in the past years, I tried to produce the tones that would normally just come out naturally, tried to stick to the path, but there was nothing… or well, some awful little creaking sounds… But nothing close to what it should be. I felt relieved after visiting the ENT doctor, who told me it was just a virus. After a couple days of rest, I’ve had my first vocal session today, which included a massage and some muscle tests. The rest really helped. All the help I got really helped. Because my voice is slowly recovering. I can’t wait to be back on stage. I can’t wait to be back home. ??

A post shared by ?????? ???????? (@itsduncanlaurence) on

Artysta opisuje, że z jego gardła wydobywają się okropne skrzypienia:

Poczułem się lepiej po wizycie u otolaryngologa, który powiedział mi że to tylko wirus.Po paru dniach miałem pierwszą sesję wokalną, która obejmowała również masaże i testy mięśniowe. Mój głos powoli wraca do zdrowia. Nie mogę się doczekać powrotu na scenę. Nie mogę się doczekać powrotu do domu.

Życzymy Duncanowi szybkiego powrotu do zdrowia!

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *