ZA NAMI FINAŁ JURORSKI EUROWIZJI JUNIOR 2019!

W dniu dzisiejszym odbył się Finał Jurorski  Eurowizji Junior 2019!  Arena Gliwice zapełniła się tysiącami widzów, którzy w cudownej atmosferze kibicowali zarówno swoim faworytom jak również wszystkim uczestnikom konkursu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem cudownej atmosfery jaka panowała dziś w Arenie w Gliwicach, poziomu artystycznego wydarzenia, jak również eurowizyjnej sceny, która  pod względem wizualnym, na pewno na długo zapadnie nam w pamięć. W związku z powyższym, bardzo chcielibyśmy podzielić się z Wami Kochani naszymi wrażeniami z dzisiejszego Finału i przedstawić nasze “TOP10”. Oto i one 🙂

Darek: 

Jestem pod mega wrażeniem samej organizacji konkursu. Widać, że TVP przyłożyło się do powierzonego przez EBU zadania. Dzisiejszy finał jurorski był zrealizowany na bardzo dobrym poziomie. Począwszy od samego rozpoczęcia aż do końca głosowania, wszystko jest przemyślane i dobrze zrealizowane.
Show rozpoczęło się krótkim pokazem tanecznym, który sprawie przeszedł w prezentację uczestników. Następnie wybiegła na scenę dziewczynka, która zaprosiła prezenterów Idę, Roksanę oraz Aleksandra. Podsumowując, moim zdaniem opening jest bardzo przyjemny. Spodziewałem się otwarcia od zwycięskiej piosenki Roxi, ale utwór “Anyone I want to be” został zaprezentowany dopiero podczas interval act’u.
Najważniejsi byli oczywiście mali artyści, którzy wykonali swoje piosenki brawurowo. Do tego stopnia, że na przykład piosenka Kazachstanu dopiero po usłyszeniu wykonania na żywo zaczęła mi się bardzo podobać i urzekła mnie.
Na prawdę ciężko stwierdzić kto, spośród wszystkich uczestników ma największe szanse na zwycięstwo podczas jutrzejszego finału. Każda piosenka, jak już wspomniałem wcześniej, jest dobrze wykonana. Rewelacyjne są m.in., Macedonia, Serbia, Hiszpania, Kazachstan oraz Armenia, która zachwyca strojami i oprawą występu. Polski utwór wykonany przez Viki w arenie zdobył ogromne brawa i piski, sama artystka zaśpiewała bardzo czysto, a staging jest idealnie dopasowany do przesłania piosenki!
Uważam, że francuska piosenka, która jest jedną z faworytek do zwycięstwa, pomimo wpadającej do ucha melodii jest zbyt “pstrokata” – za dużo kolorów i zbyt wiele się dzieje.
Jak juz wspomniałem wyżej, ciężko mi jednoznacznie wybrać kraj, który zdecydowanie zasługuje na zwycięstwo. Tegoroczny konkurs ma moim zdaniem na prawdę wysoki poziom jeśli chodzi o piosenki, mimo wszystko poniżej zamieszczam swoje top10, a jutro zobaczymy na ile to sie sprawdzi.

1. Macedonia
2. Polska
3. Malta
4. Francja
5. Ukraina
6. Serbia
7. Hiszpania
8. Kazachstan
9. Holandia
10. Armenia

Asia:

Cudowne show i wydarzenie, które spowodowało u mnie szereg kosmicznie pozytywnych emocji, chociażby poprzez obcowanie ze wspaniałymi ludźmi, genialną muzyką i sceną (z co raz to piękniejszymi wizualizacjami) na której prezentowali się niezwykle utalentowani Młodzi Artyści. Co do swoich typów, to jest klika propozycji, które z jakichś względów przyciągnęły większą część mojej atencji. Poziom artystyczny wykonań był bardzo wysoki, jednak czasem tak jest, że mimo iż wszystkie utwory zostały zaśpiewane pięknie, to tylko niektóre z nich jesteśmy w stanie zanucić – i to są własnie te, które akurat nam “przypasowały”. Poniżej  wykonania o których chciałabym napisać kilka zdań i moja topka 😉

Hiszpania:  Sam utwór podobał mi się już wcześniej, natomiast po pierwszej i drugiej próbie miałam lekkie obawy i byłam niezwykle ciekawa jak kompozycja ta zabrzmi podczas Finałów. Szczególnie intrygowało mnie to, jak wypadnie „forte” w kulminacyjnym momencie utworu. Dziś było genialnie! Utwór wypadł świetnie! Fenomenalne warunki głosowe wokalistki sprawiły, że miałam przysłowiowe ciarki i na ten moment obok Viki jest to druga z moich top propozycji konkursowych. Na pewno na plus dla Melani jest również bardzo ciekawa, ale jednocześnie spokojna i stonowana wizualizacja, która na chwilę przenosi nas w cudowny morski klimat.

Polska: Nasza niezwykle ciepła i utalentowana Viki! Uwielbiam ją za talent, za piękną duszę, za ogromy szacunek do ludzi i “duchową” skromność, która do mnie bardzo mocno przemawia. Ogromy + dla Viki za to, że mimo wielu prób, konferencji i zmęczenia, wielokrotnie pojawiała się w centrum prasowym aby z nami porozmawiać i podzielić się swoimi odczuciami. Utwór “Superhero”, uważam za najlepszy utwór tegorocznej eurowizyjnej stawki a wokal Viki za jeden z najbardziej oryginalnych. Trzymam mocno kciuki i wierzę w zwycięstwo! Gdy pobierałam obrazek do grafiki głównej to to pobrał się on z nazwą “hero.jpg” – więc może jest to jakiś znak 🙂

Kazachstan: Magiczna, minimalistyczna i nieco tajemnicza otoczka występu połączona z pięknym, czystym i bardzo mocnym wokalem sprawiła, że całość oceniam bardzo dobrze i wróże Kazachstanowi wysoką pozycję. Podobnie jak Darek, do tego utworu przekonałam się dopiero po dzisiejszym występie.

Północna Macedonia:  Zacznę od tego, że Mila to bardzo ciekawa postać z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata, co można było zaobserwować podczas dzisiejszej konferencji z udziałem wszystkich uczestników konkursu. Co do samej kompozycji, to jest to bardzo dobry utwór z ponadczasowym przesłaniem. Utwór motywujący do tego aby zawsze walczyć o swoje marzenia i właśnie słuchać serca, które bardzo często podpowiada nam tę jedną, właściwą drogę i  to, i skłania do refleksji o tym, że pasje każdego z nas powinny być jak ogień, który pali się i nigdy nie gaśnie! Utwór wykonany pięknie, emocjonalnie! Co do wizualizacji to wg mnie jest to najlepsza wizualizacja w konkursie. To wszystko razem daje niesamowite show, które również jest z mojej topce.

Białoruś: Co do samego wykonania to zmieniłabym w nim dosłownie kilka rzeczy a ogólnie uważam, że jest to świetna, taneczna, radiowa kompozycja, która bardzo szybko wpada w ucho i sądzę, że widzowie ją pokochają 🙂 Mnie spodobała się od pierwszego odsłuchu 🙂

Serbia: Chyba najbardziej wygadana ze wszystkich Młodych Artystek 🙂 i niezwykle sympatyczna z nieco sarkastycznym poczuciem humoru ale mega pozytywnym 🙂 Rozbawiła dziś nas klika razy podobnie zresztą jak Mila 🙂 Piosenka wykonana bardo dobrze, ma w sobie to coś co sprawia że do nie się wraca!

Moje TOP10

1. Hiszpania, Polska
2. Kazachstan
3. Północna Macedonia
4. Białoruś
5. Serbia
6. Australia
7. Ukraina
8. Armenia
9. Rosja
10. Holandia

A jakie są Wasze topki Kochani? Czekamy na typowania 🙂 I pozdrawiamy Was ciepło z Areny w Gliwicach 🙂

 

 

Źródło: https://junioreurovision.tv

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *