Sześć piosenek powalczy o Rotterdam

 

Finlandia stawia na otwary wybór. Reprezentant zostanie wybrany spośród zgłoszeń. Nadawca ogłosił, że w tym roku otrzymał 426 utworów. Wybrane zostało sześć, które powalczą w finale.

Utwory i wykonawców poznamy na specjalnej konferencji prasowej, która się odbędzie 21 stycznia 2020. Sam finał będzie miał miejsce w studiu Medikapoliksen w Tampere 7 marca.

W tym roku Finlandię reprezentował Darude wraz z Sebastianem Rejmanem. Ich propozycja “Look Away” zakończyła zmagania na ostatnim miejscu w półfinale, co skutkowało brakiem awansu do finału.

 

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *