Przedstawiamy prowadzących przyszłoroczny konkurs!

Organizatorzy przyszłorocznego 65. Konkursu Piosenki Eurowizji Rotterdam 2020 nie zwalniają tempa! Po publikacji projektu sceny i oprawy graficznej, dziś poznaliśmy prowadzących. Edsilia Rombley (od lewej), Chantal Janzen i Jan Smit to bardzo popularni w Holandii prezenterzy telewizyjni.


Edsila Rombley urodziła się 13 lutego 1978 roku w Amsterdamie. Jest piosenkarką i dwukrotną reprezentantką swojego kraju na Eurowizji w 1998 i 2007 roku. Wydała dotychczas 6 albumów studyjnych. Pamiętać możemy ją również z Wiednia z 2015 roku, kiedy to pełniła funkcję sekretarza podającego punkty.

Chantal Janzen urodziła się 15 lutego 1979 roku w Tegelen. Aktorka (w tym również musicalowa), znana prezenterka telewizyjna i piosenkarka. Ogromną popularność zyskała między innymi dzięki graniu w holenderskiej operze mydlanej Dobre czasy, złe czasy. Prowadzi między innymi Taniec z Gwiazdami, The Voice czy All Together Now. Wcześniej pracowała również w telewizji niemieckiej, gdzie współprowadziła chociażby The Voice Kids.

Jan Smit urodził się ostatniego dnia 1985 roku w Volendam, i jest najmłodszym z prowadzących przyszłoroczny konkurs. Piosenkarz, prezenter telewizyjny i komentator Eurowizji dla swojego kraju. W dodatku jest członkiem zarządu klubu piłkarskiego FC Volendam. Od 2018 stopniowo włączany jest do jednego z najpopularniejszych holenderskich zespołów muzycznych – The Toppers.

Pierwszy półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji już 12 maja 2020 roku, dwa dni później w rotterdamskiej AHOY Arena odbędzie się drugi półfinał. Zwycięzcę poznamy 16 maja pod koniec wielkiego finału.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *