Austria odkrywa karty! Kim jest Vincent Bueno?

Już jakiś czas temu w mediach pojawiały się pierwsze przecieki, a dziś zostało to oficjalnie potwierdzone. Austriacki nadawca publiczny (Österreichischer Rundfunk) zdecydował, że do Rotterdamu poleci Vincent Bueno. Urodzony 10 grudnia 1985 we Wiedniu piosenkarz o filipińskich korzeniach od dzieciństwa pasjonował się muzyką i tańcem, myślał też o aktorstwie. Potrafi grać na fortepianie, perkusji i gitarze (klasycznej i basowej). Skończył Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien, czyli prywatny uniwersytet muzyki i sztuki (w skrócie MUK). Szerszej publiczności dał się poznać w 2008 roku, kiedy to wygrał telewizyjne show Musical! Die Show (zdobywając 65,5 % poparcia w finale). Stał się dzięki temu popularny, i już rok później wystąpił w lokalnej edycji Tańca z Gwiazdami. W 2010 roku pojechał na Filipiny z pierwszym koncertem, a niecały rok później udał się w niewielką trasę koncertową.

Przyszłoroczny konkurs nie będzie jego pierwszym doświadczeniem związanym z Eurowizją. Już w 2016 roku startował w austriackich preselekcjach z utworem All We Need Is That Love, jednak bez sukcesu. Rok później Nathan Trent zabrał go do Kijowa, gdzie śpiewał w chórkach. Jego piosenka do Rotterdamu ma być zaprezentowana w marcu.

Vincent Bueno to kolejny uczestnik przyszłorocznego konkursu ogłoszony w ostatnich tygodniach. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszej stronie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *