Znamy prawie cały skład EMA 2020!

Nadawca publiczny RTV Slovenia wybrał dziesiątkę uczestników, którzy powalczą o bilet do Rotterdamu. Finał selekcji odbędzie się 22 lutego 2020 r.

Wśród nazwisk pojawia się reprezentantka Słowenii z 2014 r. Tinkara Kovač (zajęła ona 25. miejsce w finale) oraz reprezentantka kraju na Eurowizji dla Dzieci 2015 (zajęła ona trzecie miejsce).

Oto lista uczestników:

Ana Soklič – Voda
Božidar Wolfand Wolf – Maybe Someday
Gaja Prestor – Verjamem Vase
Imset – Femme Fatale
Inmate – The Salt
Klara Jazbec – Stop The World
Lina Kuduzović– Man Like U
Manca Berlec – Večnost
Simon Vadnjal – Nisi Sam
Tinkara Kovač – Forever

To oczywiście jeszcze niepełna stawka. Do wyżej wymienionej dziesiątki dołączy dwójka, która zostanie wybrana przez głosowanie online zwane EMA FREŠ. Jeden finalista zostanie wybrany przez głosowanie internautów, drugi przez głosowanie Jury.

Reprezentant zostanie wybrany w natępujący sposób. Spośród dwunastki profesjonalne Jury wybierze dwójkę, która ponownie wykona swoje utwory w Super Finale. Następnie zwycięzca zostanie wybrany poprzez Televoting.(źródło eurovision.tv, RTV Slovenia)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *