Albania Zdecydowała! Arilena Ara wygrywa 58. Festivali i Këngës, i jedzie do Rotterdamu!

Dosłownie kilka chwil temu w Tiranie dobiegł końca 58. Festivali i Këngës! Zakończył się on niespodziewanym triumfem Arileny Ary, która z utworem Shaj w maju będzie reprezentować Albanię w Rotterdamie. Urodzona 17 lipca 1988 roku w Szkodrze artystka dała poznać się szerszej publiczności w lokalnej wersji programu X Factor. Wydała kilkanaście singli, z których część odniosła sukces również za granicą (chociażby w Rumunii). Drugie miejsce w festiwalu zajęła wielka faworytka fanów Elvana Gjata.

Zakończony przed momentem festiwal obfitował w emocje. Jasnym punktem wydarzenia była na pewno prowadząca. Oprócz zadań typowych dla konferansjera, śpiewała, recytowała, i zmieniała kreacje w zaledwie kilkanaście sekund. Nie zawiodły również gwiazdy wieczoru – błyskotliwa Eleni Foureira, która zaprezentowała albańskiej widowni prawdziwy recital światowych i europejskich hitów – oraz przyjemna Giusy Ferreri (którą możemy kojarzyć z San Remo).

Na wielkie wyróżnienie zasługuje Elvana Gjata, która podobnie jak zwyciężczyni show otrzymała po swoim występie bardzo długie owacje na stojąco. W finale pokazali się również: Sara Bajraktari, Kamela Islamaj, Bojken Lako, Albërie Hadërgjonaj, Tiri Gjoci, Olta Boka, Era Rusi, Robert Berisha, Gena, Arilena Ara, Valon Sheku. Potężna ballada na pewno zostanie poddana zmianom, miejmy tylko nadzieję, że utwór po tak zwanym revampie nie straci nic ze swojej wartości.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *