Subiektywne podsumowanie roku 2019

Happy New Year – 2019 with sparklers on black background

Ostatni dzień roku jest idealną okazją do podsumowania mijających dwunastu miesięcy. A działo się na prawdę wiele! Burzliwy i pełen niespodziewanych rozstrzygnięć sezon selekcyjny, emocjonujący konkurs w Tel Avivie, chwila oddechu i ogromne show w Gliwicach, zakończone drugim z rzędu triumfem naszego kraju! My jednak chcielibyśmy spojrzeć na ten rok z trochę innej perspektywy. Oto rok 2019 oczami naszych redaktorów!

PIASEK, IL VOLO I EUROWIZJA JUNIOR

Koniec roku to czas podsumowania tego co się wydarzyło przez ostatnie 365 dni. Bywały dni lepsze i gorsze. Ale ogólnie u mnie w życiu dużo się działo, co mnie bardzo cieszy. Kilka wydarzeń było (mniej lub bardziej) powiązane również z Eurowizją. Zaczęło się od koncertu Andrzeja Piasecznego. na którym miałem okazję być. Koncert był świetny i długo nie dało się usiedzieć na miejscu. Następne wydarzenie to moje małe “party” urodzinowe połączone z finałem szwedzkich selekcji – takie moje małe zboczenie 😀. W tym roku otrzymałem dość wyjątkowy tort zrobiony przez mojego znajomego.

Późniejsze wydarzenia odbyły się w Gliwicach. Pierwsze to wspaniały koncert zespołu Il Volo (trzeci, na którym miałem nieskrywaną przyjemność być – szczegółowa relacja dostępna tutaj). Jak zawsze wokaliści byli w formie. Do tego poznałem wspaniałych ludzi Drugim wydarzeniem był Konkurs Eurowizja dla Dzieci. Do dnia konkursu nie mogłem uwierzyć, że zobaczę to show na żywo. Niesamowite emocje do tego połączone z radością po naszym zwycięstwie – takie coś trzeba po prostu przeżyć. W tym miejscu chciałbym przeprosić osoby, które doznały jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu (fizycznym lub psychicznym) z mojego powodu. No i oczywiście cieszę się, że mogłem spotkać się ze wspaniałymi osobami. Liczę na kolejne wspaniałe wydarzenia i życzę wszystkim czytelnikom równie ciekawych i szalonych przygód. Happy New Year! (TH)

TRIBUTE TO… I KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

W tym roku miałam okazję wziąć udział w dwóch koncertach ,,Tribute to…” oraz w 3. Koncercie Muzyki Filmowej w Warszawie. ,,Tribute to…” jest to trasa, w której 10 najpopularniejszych wokalistów oddało hołd nieżyjącym już artystom z towarzyszeniem 100-osobowej orkiestry oraz 50-osobowego chóru. Pojawiło się tam wiele eurowizyjnych twarzy tj: Justyna Steczkowska – reprezentantka Polski w 1995 roku. W jej wykonaniu mogliśmy usłyszeć następujące hity ,,I feel good”, ,,Radio Gaga”, ,,Boskie Buenos”. Kasia Cerekwicka – uczestniczka Krajowych Eliminacji do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie zaprezentowała się w utworami: ,,Smells Like Teen Spirit”, czy ,,I will always love you”. Kasia Moś – uczestniczka Krajowych Eliminacji do Eurowizji w 2006 r, w 2016 r. i reprezentantka Polski w 2017 r. Kasia zaśpiewała: ,,Highway to hell”, ,,You make me feel like a natural woman”, ,,I’d rather go blind”. Andrzej Piaseczny – reprezentant Polski w 2001 r. Śpiewał m.in. ,,Radio Gaga”. Agata Nizińska – uczestniczka Krajowych Eliminacji 2017 – ,,Reason”.

3. Koncert Muzyki Filmowej – trasa koncertowa, 50 muzyków orkiestry symfonicznej, 30 najpiękniejszych hitów z hollywoodzkich filmów (m.in. Titanic, James Bond). Po raz kolejny ujrzałam tam Kasię Cerekwicką, z utworami: ,,I have nothing”, ,,Shallow”, Kasię Moś z ,,Writing’s on the wall”, ,,Highway To Hell”, ,,Lady Marmalade”, ,,I’d rather go blind”, Justynę Steczkowską z ,,Angel”, ,,Once Upon a Time in West”. Agata Nizińska zaskoczyła nas śpiewając w trio ,,I’m Every Woman”. Oba koncerty były dla mnie niesamowitym przeżyciem. Widownia zgromadziła setki ludzi. Największe wrażenie wywarło na mnie wykonanie ,,Radio Gaga”, duża część publiczności powstała ze swoich miejsc, śpiewała i tańczyła słynny układ. Moim zdaniem warto brać udział w takich przedsięwzięciach, są to chwile, które zapamiętamy do końca życia. (RS)

JAMALA I… EUROWIZJA JUNIOR

Zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji ze Sztokholmu dla większości fanów konkursu po 2019 kojarzyć będzie się z kultowym już “Crimea is Ukraine?”. Tymczasem 11 maja utalentowana wokalistka pojawiła się w Poznaniu z okazji kolejnej już edycji festiwalu Ukraińska Wiosna, i dała niezapomniany koncert. Poza zwycięskim “1944” mogliśmy usłyszeć chociażby “Solo”, czy bardzo wzruszający (zwłaszcza dla zgromadzonych w poznańskim Zamku obywateli Ukraińskich) utwór ” Шлях Додому” (Droga do domu). 

(zdjęcie organizatora)

W listopadzie miałem ogromną przyjemność zasiąść na trybunach Gliwice Areny, gdzie TVP z drobną pomocą EBU zorganizowała bez wątpienia najlepszą Eurowizję Junior w historii! Wypełniona po brzegi hala żywiołowo reagowała na wszystko co działo się na scenie, prowadzący i uczestnicy również nie zawiedli. I choć po głosowaniu jurorów ze spokojem podchodziłem do końcowego wyniku (jakoś nie chciało mi się wierzyć, że możemy przegrać głosowanie internetowe), to okrzyk radości Idy Nowakowskiej na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Była to pierwsza Eurowizja na której byłem fizycznie, natomiast już wiem że nie ostatnia. (MG)

Redakcja INFE Poland życzy wam wszelkiej pomyślności na Nowy Rok. Niech spełnią się wasze najskrytsze marzenia!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *