Portugalia: Znamy piosenki i uczestników Festival da Canção!

Nadawca publiczny z Portugalii zaprezentował listę 16 uczestników Festival da Canção, który ma za zadanie wybrać reprezentanta kraju na zbliżającą się edycję Eurowizji. Festiwal będzie się składał z dwóch półfinałów i finału. Półfinały odbędą się 22 i 29 lutego w studiu RTP, finał natomiast 7 marca w Elvas.

Rozkład półfinałów wygląda następująco:

Półfinał 1

Blasted – Rebellion
Filipe Sambado – Gerbera Amarela do Sul
Ian Mucznik – O Dia de Amanhã
Elisa – Medo de Sentir
MEERA – Copo de Gin
JJaZZ – Agora
Throes + The Shine – Movimento
Bárbara Tinoco – Passe-Partout

Półfinał 2

Luiz Caracol and Gus Liberdade – Dói-me o País
Cláudio Frank – Quero-te Abraçar
Kady – Diz Só
Dubio feat. +351 – Cegueira
Elisa Rodrigues – Não Voltes Mais
Judas – Cubismo Enviesado
Jimmy P – Abensonhado
Tomás Luzia – Mais Real Que O Amor

Oprócz powyższych informacji, RTP ujawniło prowadzących festiwal. Pierwszy półfinał poprowadzi Jorge Gabriel i Tânia Ribas de Oliveira.  Drugi półfinał poprowadzi José Carlos Malato oraz Sónia Araújo. Finał poprowadzi Filomena Cautela oraz Vasco Palmeirim. Poza prowadzącymi w “green roomie” pojawi się Inês Lopes Gonçalves.

Na kanale Youtube festiwalu można obejrzeć “lyric video” do każdej piosenki. Same utwory pojawią się w serwisach streamingowym w najbliższym czasie.

(źródło: eurovision.tv RTP)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *