Litwa, Norwegia i Izrael – eurowizyjna mapa drogowa na sobotę

Tegoroczny sezon selekcyjny rozkręca się wyjątkowo wolno, co nie znaczy, że nie dzieje się nic. Już dziś trzecie odcinki Melodi Grand Prix w Norwegii 🇳🇴 (19.50) i Pabandom iš naujo (20.00) na Litwie 🇱🇹 , a także kolejne emocje związane z Rising Star (20.10) w Izraelu 🇮🇱 .

Najwięcej emocji budzi oczywiście trzeci półfinał regionalny Melodi Grand Prix. O pierwsze, premiowane awansem do Wielkiego Finału miejsce walczy Sie Gubba z utworem Kjære du (uznawani są za faworytów), a także Thomas Løseth z Vertigo, i Alexandru w piosence Pink Jacket. Najmniejsze szanse na awans prognozuje się Kristin Husøy, jedynej kobiecie w stawce, z Pray for Me. Jak nauczyło nas jednak doświadczenie, żadnych rezultatów nie możemy być pewni. Transmisja z show potrwa około godziny, i dostępna będzie tutaj.

Dziesięć minut po Norwegii powinna rozpocząć się transmisja na Litwie. O 6 miejsc w półfinałach walczyć będzie dwunastu artystów. I choć trudno cokolwiek przewidzieć, uznanie wśród fanów zyskał chociażby utwór On Fire formacji THE ROOP, czy Unbreakable utalentowanej Aistė Pilvelytė. Część piosenek jest już znana, natomiast pełna stawka znana będzie dopiero w trakcie show, które śledzić będziecie mogli na tej stronie.

W Izraelu zaś czekają nas kolejne odcinki hitowego show HaKokhav HaBa, czyli Rising Star. Na razie oczywiście nie znamy utworów, ale program warto śledzić z innego powodu. To tu rodzą się nowe gwiazdy lokalnego rynku muzycznego. Transmisja rozpocznie się około 20.10, i powinna być dostępna tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *