Polska: To już dziś! Pierwszy odcinek Szansy na Sukces!

Już dziś o 15.15 na antenie TVP 2 wyemitowany zostanie pierwszy, historyczny odcinek eurowizyjnej Szansy na Sukces. O bilet do wielkiego finału show powalczy siedmioro kandydatów, a tematem przewodnim odcinka będą utwory legendarnej formacji ABBA, która to z hitem “Waterloo” zwyciężyła konkurs w 1974 roku. Preselekcje już tradycyjnie poprowadzi Artur Orzech. Artystów oceniać będą Cleo, Gromee i Michał Szpak – wszyscy nie dość że wystąpili już na eurowizyjnej scenie, to odnieśli dzięki temu sukcesy w kraju.

Ale to nie jurorzy, a wokaliści będą tego popołudnia najważniejsi! Przyjęło się, że Szansa na Sukces jest formatem skierowanych do debiutantów. Tymczasem o wyjazd do Rotterdamu powalczą osoby mniej lub bardziej istniejące już w polskim show-biznesie. I tak, w stawce pierwszego odcinka mamy Emilię Sanecką (formacja Daj to Głośniej), Kasia Dereń (pierwsza dama polskich chórków), czy Maja Hyży (Krajowe Eliminacje 2018). Pełna stawka wygląda tak:

  1. Patryk Skoczyński „Gimme gimme”
  2. Emilia Sanecka „Waterloo” 
  3. Siostry Szlachta „Dancing queen”
  4. Kasia Dereń „Mamma mia”
  5. Amelia Andryszczyk „S.O.S.”
  6. Sargis Davtyan „Voulez Vous”
  7. Maja Hyży „Knowing me, knowing you”

Wielki Finał Szansy na Sukces zaplanowano na 23 lutego, gdzie trzech najlepszych artystów zaśpiewa cover i utwór, z którym chce reprezentować nasz kraj w konkursie. Po głosowaniu jurorów i widzów, poznamy następcę zespołu Tulia, który walczyć będzie o zwycięstwo już w Rotterdamie!

Kto waszym zdaniem powinien wygrać pierwszy odcinek show?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *