ISLANDIA: ZNAMY PIERWSZYCH FINALISTÓW Söngvakeppnin 2020! 🇮🇸

W Reykjaviku zakończył się właśnie pierwszy półfinał Söngvakeppnin 2020. Do Wielkiego Finału awansowały 2 składy. Pierwszy z nich to formacja DIMA z utworem“Almyrkvi”, która jest jednym z najpopularniejszych islandzkich zespołów metalowych. Zespół DIMA jest również znany i “słuchany” w całej Europie. Drugi finalista to duet Ísold & Helga, który w półfinale wykonał piosenkę “Klukkan tifar”. Ísold wcześniej brała udział w islandzkiej wersji The Voice. Kolejnych 2 finalistów poznamy już 15 lutego.

Dzisiejsze show było niezwykle różnorodne zarówno osobowościowo jak i muzycznie. Występy nie dostarczyły jednak aż tylu wrażeń. Słuchając nagrań studyjnych artystów z pierwszej półfinałowej stawki wydawało się, że będzie to naprawdę mocny półfinał a był jedynie poprawny. Dwa miejsca w finale w pełni zasłużone, gdyż były to rzeczywiście najlepsze występy tego wieczoru.

W pierwszym półfinale swoje utwory zaprezentowało 5 artystów:
1. Kid Isak – “Ævintýri” (IS)
2. Elísabet – “Elta þig” (IS) – “Haunting” (ENG)
3. Brynja Mary – “Augun þín” (IS) – “In Your Eyes” (ENG)
4. Ísold & Helga – “Klukkan tifar” (IS) – “Meet Me Halfway” (ENG)
5. DIMMA – “Almyrkvi” (IS)

Konwencja islandzkich preselekcji 2020 jest dokładnie taka sama jak w latach ubiegłych. Są to dwa półfinały z których pierwszy właśnie się zakończył a drugi odbędzie się 15 lutego. Natomiast 29 lutego w Laugardalshöllin czeka nas Wielki Finał, w którym zmierzą się  4 uczestnicy z półfinałów oraz ewentualnie posiadacz dzikiej karty. Podobnie jak w zeszłym roku, RÚV ma możliwość wręczenia dzikiej karty i tym samym wybrania piątego finalisty, ale okaże się to dopiero po zakończeniu drugiego półfinału.

Wszystkie trzy części Söngvakeppnin 2020 prowadzą Björg Magnúsdóttir, Benedikt Valsson i Fannar Sveinsson, to samo trio co w 2019 roku.

Podobnie jak w ostatnich latach, w półfinale piosenki wykonywane są w języku islandzkim, ale wykonawcy mogą wybrać dowolny język, jeśli dojdą do finału. Tylko sześć piosenek ma wersje angielskie, pozostałe cztery mają tylko islandzkie teksty.

Czy te 2 formacje to dobry wybór? Czekamy na Wasze komentarze 🇮🇸

Dimma – Almyrkvi í Söngvakeppninni 2020

Isold og Helga – Klukkan tifar (Songvakeppnin 2020, Semi Final 1 Live) | Iceland Eurovision 2020 🇮🇸

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *