ISLANDIA: ZNAMY POZOSTAŁYCH FINALISTÓW SÖNGVAKEPPNIN 2020! 🇮🇸

Za nami drugi półfinał Söngvakeppnin 2020. Znamy już nazwiska wszystkich finalistów. Szczęśliwa dwójka, która awansowała bezpośrednio z półfinału, to niezwykle pozytywny zespół Daði og Gagnamagnið oraz magiczna i niepowtarzalna Ivá.

Daði og Gagnamagnið zadebiutowali na islandzkiej scenie muzycznej w Söngvakeppnin 2017 z utworem Hvað með það. Występ ten był przysłowiowym strzałem w 10, gdyż to właśnie dzięki niemu formacja zyskała sobie ogromną rzeszę sympatyków w całej Islandii i nie tylko. Piosenka „Gagnamagnið” lub „Think about Things” została napisana specjalnie na Söngvakeppnin 2020.

Ivá (Íva Marín Adrichem) ma 21 lat i jest w połowie Islandką, w połowie Holenderką. Urodziła się niewidoma, a świat postrzega za pomocą dźwięków i poprzez zmysł dotyku. Muzyką zajmuje się od najmłodszych lat, a obecnie mieszka w Rotterdamie i studiuje muzykę klasyczną. Jest wszechstronnie utalentowaną artystką. Utwór „Oculis Videre” napisała wspólnie z Richardem Cameronem.

Jako 3 wykonawca, a właściwie zdobywca „dzikiej karty”, do finału awansowała również 20 letnia wokalistka Nína. Producenci show już wcześniej zastrzegli sobie prawo do dodania do finału jednej dodatkowej piosenki. Nina dotychczas nie miała nic wspólnego z Eurowizją, natomiast z konkursem związana jest ma Jej mama, Rúna Stefánsdóttir, która dwukrotnie startowała w Söngvakeppnin. Towarzyszyła również Selmie w Izraelu w 1999 roku, gdzie występem tym Islandia zajęła drugie miejsce.

W drugim półfinale swoje utwory zaprezentowało 5 artystów:
1. Daði og Gagnamagnið – “Think about things” / “Gagnamagnið” (Q)
2. Hildur Vala – “Fellibylur”
3. Iva – “Oculis videre” [english / icelandic] (Q)
4. Matti Matt – “Dreyma”
5. Nina – “Echo” / “Ekko” (Q)

Zakwalifikowani artyści z ostatniego odcinka dołączą do zwycięzców pierwszego półfinału:

1. Ísold & Helga – “Klukkan tifar” (IS) – “Meet Me Halfway” (ENG)
2. DIMMA – “Almyrkvi” (IS)

29 lutego w Laugardalshöllin czeka nas Wielki Finał, w którym zmierzy się 5 uczestników (po 2 z półfinałów oraz posiadacz dzikiej karty). Zapowiada się niezwykle emocjonujące widowisko!

Jak sądzicie, kto z tej 5 ma największe szanse na wygraną? Czekamy na Wasze opinie Kochani 🇮🇸

Íva – Oculis Videre – Söngvakeppnin 2020

Daði og Gagnamagnið – Gagnamagnið – Söngvakeppnin 2020

Nína – Ekkó – Söngvakeppnin 2020

Źródło: Eurovoix
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *