Białoruś: VAL jedzie do Rotterdamu??

Poznaliśmy kolejnego reprezentanta. Zakończył się finał białoruskich selekcji na Eurowizję. Decyzją widzów oraz jury to duet VAL pojedzie do Rotterdamu z utworem Da Vinda. Białoruś wystąpi w pierwszym półfinale, 12 maja.

VAL to duet złożony z Valerie Gribusovej i Vlada Pashkevicha. Dużo eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi takimi jak house, R&B czy hip hop. Kiedy wypuścili swój pierwszy singiel Кто ты есть (Who Are You), zaczęli “przesuwać granice” swojej muzyki i występów.

Valerie brała udział w The Voice of Ukraine oraz ma na koncie zwycięstwo na popularnym festiwalu Slavic Bazaar.

Vlad z kolei jest twórcą piosenek, multiinstrumentalistą, jego studio ToneTwins stworzyło utwór dla reprezentantów Białorusi 2017 – Naviband.

.

Tak rozkładały się głosy publiczności i jury

 

Poniżej finałowy występ VAL

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *