Rotterdam miastem gospodarzem Eurowizji 2021!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów Eurowizji. Europejska Unia Nadawców (EBU) wraz z NPO, NOS oraz AVROTROS potwierdzają, że przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie, tak jak to miało mieć miejsce w tym roku. Eurowizja 2021 odbędzie się w Ahoy Arenie. Konkurs w tym roku został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Miasto gospodarz Eurowizji 2021 zostało ogłoszone podczas specjalnego koncertu Eurovision: Europe shine a light, który został transmitowany w ponad 40 krajach.

Z powodu anulacji Eurowizji 2020 EBU NPO oraz AVROTROS a także miasto Rotterdam prowadzili rozmowy na temat przyszłorocznego Konkursu. Martin Österdahl, nowy supervisor Eurowizji powiedział:

Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że możemy iść do przodu. Niezwykle ważne jest to, żeby Konkurs Piosenki Eurowizji powrócił w przyszłym roku. Cieszymy się, że nasi partnerzy z Holandii są niezwykle zaangażowani w przygotowania, aby ten program powrócił do wszystkich fanów na całym świecie.

Rozwój pandemii COVID-19 ciągle idzie w nieznanym kierunku, ale EBU zapewnia, że pracuje z holendrami aby zapewnić ciągłość Eurowizji i przygotowuje się na różne scenariusze. Shula Rijxman, prezes NPO, powiedział:

W tym momencie, bardziej niż kiedykolwiek ważne jest aby nadawca publiczny kontynuował tę wieloletnią tradycje konkursu i zorganizował wspaniałe wydarzenie, którego ludzie potrzebują w tych trudnych czasach. Zrobimy wszystko co możemy, aby zorganizować ten wspaniały konkurs.

Sieste Bakker, producent wykonawczy dodaje:

Nasz zespół jest dumny i podekscytowany czekając na przyszłoroczne wydarzenie. Z nową energią zorganizujemy Konkurs Piosenki Eurowizji 2021. Z poczuciem realizmu, który pasuje do czasów w których żyjemy, lecz również z ambicją i kreatywnością. Z niecierpliwością czekamy na współprace przy przygotowaniach Eurowizji 2021.

Do tej pory 18 państw potwierdziło swoich reprezentantów. Wszyscy z nich mieli wziąć udział w Eurowizji 2020. Więcej szczegółów odnośnie organizacji Konkursu w przyszłym roku, łącznie z datami pojawią się w najbliższych tygodniach.

(źrodło: eurovision.tv) 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *