Eurowizja Junior 2020 w Warszawie: Co nowego wiemy? Czy jest plagiat w preselekcjach?

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się drugi rok z rzędu w Polsce, tym razem w stolicy naszego kraju, Warszawie. Kraje sukcesywnie potwierdzają swoją obecność w konkursie, bądź ogłaszają, że nie pojawią się podczas widowiska.

Gruzja ogłosiła, że preselekcje do Eurowizji Junior 2020 rozpoczną się od września. Nadawca GPB ogłosił, że show Ranina, którego zadaniem będzie wybór gruzińskiego reprezentanta z powodu COVID-19 przeniesiono właśnie na jesień. Uczestnicy show:

  • Gio Gogiashvili
  • Lela Kveniashvili
  • Marita Khvedelidze
  • Nia Khinchikashvili
  • Nikoloz Maghradze
  • Rati Gelovani
  • Sandra Gadelia
  • Sesili Turmanidze
  • Shio Kavsadze
  • Veronika Shamugia

Portugalski nadawca RTP ogłosił, że ma chęć wzięcia udziału podczas Eurowizji Junior 2020. Oficjalna decyzja ma się ukazać w najbliższych dniach. Można jednak przypuszczać, że raczej zobaczymy reprezentanta Portugalii podczas Juniora w Warszawie.

Nadawca Mołdawii TRM podjął decyzję, iż nie zobaczymy tego kraju w listopadzie na dziecięcej eurowizyjnej scenie. Kraj ten pierwszy udział w tym konkursie odnotował w 2010 roku na Białorusi, ostatni raz reprezentant Mołdawii pojawił się na JESC 2013.

Bułgaria rozważa powrót na scenę Junior Eurowizji. Nadawca BNT zaznaczył, że ma chęci do powrotu w najbliższej przyszłości. Być może nie będzie to powrót na JESC w Warszawie, ale może w przyszłym roku. Wszystko zależy od finansów. Ostatni raz Bułgaria na Junior Eurowizji pojawiła się w 2016 roku.

Decyzja, czy Włochy wezmą udział podczas Junior Eurowizji w Warszawie jeszcze nie zapadła. Nadawca RAI potwierdził dla portalu EUROVOIX, iż dalej toczą się rozważania czy wziąć udział w konkursie czy nie. Kraj ten do tej pory uczestniczył bez przerwy od czasu swojego debiutu czyli 2014 roku.

Kolejnym krajem, który zdecyduje w najbliższych dniach o udziale w Junior Eurowizji jest Macedonia Północna. W zeszłym roku Macedonię reprezentowała Mila Moskov  z piosenką Fire. Zajęła 5 miejsce.

Czy jest plagiat w stawce preselekcyjnej? Użytkownicy social mediów donoszą, że piosenka zespołu T-SQUARE Count On Me zgłoszona do Junior Songfestival w Holandii jest plagiatem utworu zespołu K-POP BTSBoy with Luv. Nadawca AVROTROS stwierdził, że te oskarżenia są poważne i w najbliższym czasie przeprowadzi dochodzenie w tej sprawie.

(źródło: eurovoix)

 

 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *