SVT ogłasza uczestników Melodifestivalen! (cz. 2)

Nadszedł kolejny dzień ogłoszenia uczestników Melodifestivalen – szwedzkich selekcji na Konkurs Piosenki Eurowizja 2021, który odbędzie się w Rotterdamie. Oto kolejni z nich.

DOTTER

Wiele osób pewnie czekało na jej powrót. Johanna Maria Jansson, czyli Dotter, wystąpi w zbliżającej się edycji Melodifestivalen. Ma na koncie występy w selekcjach w 2018 (Utwór Cry, brak finału) oraz 2020 roku (utwór Bulletproof, 2. miejsce w finale). Oprócz tego pomagała przy powstawaniu utworów dla kilku uczestników selekcji.

Jej utwór będzie się nazywał “Little Tot”. Kompozytorzy: Johanna “Dotter” Jansson, Dino Medanhodzic.

ELISA

Elisa Lindström to kolejna z powracających artystek do eliminacji. Brała udział w 2014 roku, niestety odpadła w pierwszej rundzie. Brała również udział w Lilla Melodifestivalen (Szwedzkie eliminacje do Eurowizji dla Dzieci)
w 2004, jako członkini zespołu Lali. Jej utwór nosi nazwę “Den du ar”. Kompozytorzy: Bobby Ljunggren, Ingela Pling Forsman, Elisa Lindström. 

LILASYSTER

Lilasyster to kolejny zespół rockowy w zestawieniu. Mają na swoim koncie kilka albumów, oraz covery znanych utworów. Ich utwór to “Pretender”. Kompozytorzy: Isak Hallen, Jakob Redtzer, Martin Westerstrand, Ian Paolo Lira, Palle Hammarlund. 

FRIDA GREEN

Kolejna debiutantka w selekcjach. Utwór będzie nosił nazwę “The Silence”. Kompozytorzy: Anna Bergendahl, Bobby Ljunggren, David Lindgren Zacharias oraz Joy Deb.

CHARLOTTE PERRELLI

Tej pani fanom konkursu nie trzeba przedstawiać. Dla niewtajemniczonych powiem, że była już dwukrotnie na Eurowizji (1999r. – zwycięstwo; 2008r. – 18. miejsce). Brała udział również w 2017 roku w selekcjach. Tym razem jednak nie udało się awansować do finału. Teraz wystąpi z utworem “Still Young”. Kompozytorzy: Thomas G:Son, Bobby Ljunggren, Erik Bernholm, Charlie Gustavsson.

PATRIK JEAN

Patrik Jean to również debiutant. Był współkompozytorem tegorocznej propozycji The MamasMove“. Jego utwór będzie nosił nazwę “Tears Run Dry”. Kompozytorzy: Herman Gardarfve, Patrik Jean oraz Melanie Wehbe.

WAHL I SAMI

WAHL i SAMI. Ich utwór to “90-talet”. Kompozytorzy: Sami Rekik, Christopher Wahlberg, Josefin Glenmark, Jesper Welander oraz Andreas Larsson.

NATHALIE BRYDOLF


Nathalie brała udział w 2018 roku w szwedzkiej edycji programu “Idol“. Jej utwór to “Fingerprints”. Kompozytorzy: Andreas Stone Johansson, Etta Zelmani, Laurell Barker a także Anna-Klara Folin.

ANTON EWALD

I kolejny powracający uczestnik. Brał udział w 2013 (4. miejsce w finale) i 2014 (10. miejsce w finale). Wcześniej towarzyszył innym uczestnikom jako tancerz(2009, 2012). Jego utwór będzie nosić nazwę “New Religion”. Kompozytorzy: Jonas Wallin, Joe Killington, Anton Ewald oraz Maja Strömstedt.

To już wszystkie ogłoszenia na dziś. Ostatnich uczestników poznamy jutro, między godziną 7 i 16.

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *