SVT ogłasza uczestników Melodifestivalen! (cz. 3)

Dzisiaj poznamy pozostałych uczestników Melodifestivalen. Kto zmierzy się Danny’m, Dotter czy też Charlotte Perelli? Odpowiedź poniżej.

THE MAMAS

Reprezentantki z tego roku ponownie biorą udział w selekcjach. Czas pokaże, czy uda im się ponownie reprezentować kraj. Ich utwór to “In the Middle”.
Kompozytorzy: Emily Falvey, Robin Stjenberg oraz Jimmy Jansson.

JESSICA ANDERSSON

Jessica kolejny raz próbuje swoich sił w konkursie. W 2003 roku reprezentowała Szwecję, będąc członkinią duetu Fame. Zajęli 5. miejsce. Próbowali ponownie rok później w selekcjach, jednak zajęli 6. miejsce. Sama Jessica później próbowała 4 razy – 2006(brak finału), 2007(brak finału), 2010(8. miejsce w finale)
i 2015(11. miejsce w finale).
Jej piosenka nosi nazwę “Horizon”. Kompozytorzy: David Kreuger, Fredrik Kempe, Marcus Linden oraz Christian Holstrom.

SANNEX

Sannex to szwedzki określany mianem “dansbandu”. Brali udział w 2009 roku w programie Dansbandskampen.
Ich utwór to “All Inclusive” Kompozytorzy: Greta Sensson, Hans Thorstensson.

CLARA KLINGENSTROM

Clara Klingenström w roku 2019 wydała debiutancki singiel “Ensam i en stad“. Teraz spróbuje swoich sił w preselekcjach. Wystąpi z utworem “Behover inte dig idag” Kompozytorzy: Clara Klingenström, Bobby Ljunggren oraz David Lingren Zacharias.

EFRAIM LEO

Efraim swój pierwszy utwór napisał w wieku 16 lat. Swoje piosenki umieszczał w serwisie Youtube.
Jego konkursowa propozycja nosi nazwę “Best of Me”. Kompozytorzy: Efraim Leo, Cornelia Jacobsdotter, Amanda Björkgren oraz Herman Gardarfve.

TUSSE

Tousin “Tusse” Chiza to kongijsko-szwedzka piosenkarka, która zajęła 2. miejsce w szwedzkiej edycji programu Idol w 2019 roku.
Jej utwór konkursowy to “Voices”. Kompozytorzy to Joy Deb, Linnea Deb, Jimmy “Joker” Thörnfeldt
oraz Anderz Wrethov.

JULIA ALFRIDA

Julia zwyciężyła w konkursie P4 Nästa 2020, dzięki temu weźmie udział w preselekcjach.
Jej utwór nosi nazwę “Rich”. Kompozytorzy: Julia Alfrida, Jimmy Jansson oraz Melanie Wehbe.

ALVARO ESTRELLA

Alvaro również startował już w Melodifestivalen. W 2014 roku z piosenką “Bedroom” nie udało mu się dojść do finału. W tegorocznych selekcjach, wraz z Mendezem dotarł do “Drugiej Szany” jednak również nie awansował dalej. Pojawiał się również wielokrotnie jako tancerz, między innymi w 2012 roku, towrzysząc Danny’emu.
Utwór konkursowy nosi nazwę “Baila Baila”. Kompozytorzy: Anderz Wrethov, Linda Deb oraz Jimmy “Joker” Thörnfeldt.

KLARA HAMMARSTROM

Klara Hammarström, podobnie jak Alvaro, brała udział w tegorocznych selekcjach. Z piosenką “Nobody“, nie udało jej się awansować do finału. Piosenka na przyszłoroczny konkurs to “Best of Broken Hearts”. Kompozytorzy: David Kreuger, Fredrik Kempe, Niklas Carson Mattson a także Andreas Wijk.

ERIC SAADE

Kolejnym powracającym reprezentantem jest Eric Saade. W 2010 roku wystartował w selekcjach z utworem “Manboy“, gdzie zajął 3. miejsce. Rok później wygrał eliminacje i reprezentował Szwecję z utworem “Popular“. W finale również zajął 3. miejsce. W 2015 roku ponownie próbował sił w Melodifestivalen z utworem “Sting“. Ponownie znalazł się w finale, gdzie uzyskał 5. lokatę. Trzy lata później był jednym z prowadzących eliminacje, a rok później podawał wyniki głosowania na Eurowizji.
Jego konkursowy utwór nosi nazwę “Every Minute”. Kompozytorzy: Eric Saade, Linea Deb, Joy Deb, oraz Jimmy “Joker”Thörnfeldt.

To już wszystkie ogłoszenia dotyczące uczestników Melodifestivalen. Szczegóły odnośnie eliminacji podamy wkrótce.

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *