Droga do Sztokholmu: Islandia

W dzisiejszej Drodze do Sztokholmu wybierzemy się na Islandię!

Islandia zadebiutowała w 1986 roku, podczas 31. Konkursu Piosenki Eurowizji który został zorganizowany w Norwegii. Wtedy telewizja RUV zadecydowała iż zespół ICY z piosenką Gleðibankinn wystąpią właśnie w Grieghallen, Bergen (miejsce organizacji Konkursu).

Zespół ICY

Islandia dwa razy zdobyła drugie miejsce w konkursie. Miało to miejsce w 1999 roku oraz w 2009 r. tą zasługę można zawdzięcza się Selmie Björnsdóttir oraz Yohann’ie. To one z piosenkami All Out of Luck oraz Is it true? wywalczyły dwa najważniejsze miejsca w historii udziału kraju w Konkursie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_NcThSfelqA

Już drugi raz zobaczymy Gretę Salóme w barwach Islandii podczas Konkursu Eurowizji. Wcześniej wokalistka uczestniczyła w 2012 roku w duecie z Jonsi (ESC 2004,2012) z piosenką Never Forget. Czy z piosenką Hear Them Calling przebije wynik z 2012 roku (20 miejsce w finale)? Przekonamy się już w maju!

 

Czas na opinię osób z redakcji na temat tegorocznej propozycji z Islandii:

Bartek:

Greta powraca w świetnym stylu. Może nie pobiła samej siebie z 2012 roku ale i tak jest świetnie 🙂 Ocena końcowa 10/10

Matthew:

Piosenka sama w sobie jest majstersztykiem! Piękno efektów specjalnych tworzy spójną całość. Mój tegoroczny numer 1! Good luck Greta 😀 Ocena końcowa 10/10

Dariusz:

Utwór wykonany przez Gretę jest świetny! Wpada w ucho, szybko znalazła się na mojej playliście. Liczę że w tym roku będzie wysoko, z łatwością wejdzie do finału a tam sporo namiesza. Ocena końcowa 8,5/10

Paulina:

Piosenka jest porządna i nowoczesna, jednak mam wrażenie, że często niedoceniana. Ocena końcowa 7,5/10

ŚREDNIA: 9/10

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *