HISZPANIA: BLAS CANTÓ ZAŚPIEWA „VOY A QUEDARME” NA EUROWIZJI 2021!

Reprezentant Hiszpanii Blas Cantó wykona utwór „Voy a quedarme” podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 w Rotterdamie.

Destino Eurovisión odbyła się wczoraj późnym wieczorem w Studio 5 Prado del Rey w Madrycie. Co prawda dwie muzyczne propozycje dla Blasa są już znane od 10 lutego, jednak to właśnie na wczorajszej gali zostały  zaprezentowane na żywo i poddane ocenie widzów. W koncercie wzięli udział także inni hiszpańscy wykonawcy: Pastora Soler, Vanesa Martín, Edurne, Nia, Andrés Suárez, Cepeda i Roi. Pastora Soler reprezentowała Hiszpanię na Eurowizji w 2012 roku, a Edurne w 2015 roku. Program poprowadzili Tony Aguilar i Julia Varela.

Podczas koncertu Blas wykonał konkursowe propozycje: “Memoria” i “Voy a quedarme”. O wyborze eurowizyjnego utworu w całości zadecydowała publiczność. Zgodnie z regulaminem Destino Eurovisión do 20 lutego do godziny 22:00 każdy z fanów na całym świecie mógł zagłosować na swój ulubiony utwór. Głosowanie odbywało się poprzez stronę RTVE, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub za pomocą wiadomości SMS. Z każdego urządzenia dziennie można było oddać tylko jeden ważny głos. Przed rozpoczęciem gali pierwsza część głosowania została zakończona a następnie wznowiona podczas trwania programu.

Wynik głosowania był następujący:

Memoria – 42% 2
Voy a quedarme – 58% 1

Hiszpania weźmie udział w Wielkim Finale konkursu automatycznie, ponieważ jest członkiem Wielkiej 5. Jesteśmy bardzo ciekawi jak Blas z “Voy a quedarme” wypadnie na tle pozostałych uczestników. Czekamy na Wasze komentarze <3

Blas Cantó – “Voy a quedarme” (Destino Eurovisión) 🇪🇸 SPAIN 2021

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *