Droga do Sztokholmu: Izrael

Ilanit

Ilanit


Eurowizja 2016 zbliża się wielkimi krokami, a więc dzisiaj przyszedł czas na Izrael. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność oglądać reprezentanta tego kraju w 1973 roku. Reprezentantką została wtedy wokalistka Ilanit z piosenką Ey Sham. Debiut był bardzo udany, ponieważ udało jej się osiągnąć 4 miejsce. Co ciekawe, jej rodzice z pochodzenia byli Polakami.

Izraelowi trzykrotnie udało się wywalczyć zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. Pierwszy raz w 1978 wygrali Izhar Cohen & Alphabeta z utworem A-Ba-Ni-Bi. W kolejnym roku, 1979 gospodarze obronili tytuł. Ten wyczyn udał się Galiemu Atari & Milk and Honey z piosenką Hallelujah. Co ciekawe, w 1980 Izrael wycofał się z rywalizacji na rok a organizację przejęła Holandia. Przyczyną takiego posunięcia była kiepska sytuacja finansowa oraz pokrywająca się data finału ze świętem narodowym. Kolejna wygrana przyszła w 1998 a sukces przyniosła transseksualna wokalistka Dana International z piosenką Diva.

meifinegold

Mei Finegold, pomimo wielkiego poparcia fanów, nie dostała się do finału Eurowizji 2014 z utworem Same Heart

Niestety, Izrael miał też słabe czasy. Kraj nie znalazł się w finale konkursu w latach 2011- 2014 chociaż wielokrotnie w typowaniach fanów znajdował się na szczytach rankingów przed Eurowizją. Zła passa została przerwana przez młodego wokaliste Nadava Guedj z utworem Golden Boy. Izrael znalazł się na 9 miejscu w finale.

W tym roku reprezentantem został 29-letni wokalista Hovi Star a właściwie Hovav Sekulets. Z wykształcenia jest makijażystą i stylistą fryzur. W Sztokholmie wykona utwór Made of Stars. Zobaczmy co sądzi o nim nasza redakcja!

Bartek

Niestety, zmiana aranżacji jak dla mnie na minus. Jest nudno i nieciekawie, nie spodziewam się finału dla tej piosenki, a szkoda bo pierwotna wersja była obiecująca. Ocena 7/10


 Tomasz

Bardzo przyjemna ballada. Dodać do tego jeszcze mocny wokal i będzie dobrze. Moja ocena 8,5/10


Paulina

Mam ogromny problem z Izraelem. Z jednej strony doceniam głos Hoviego, ale totalnie nie rusza mnie jego piosenka. Czy awansuje ? Jakieś szanse ma, ale nie stawiałabym awansu w ciemno 4/10


Kamil

Początkowo byłem bardzo źle nastawiony do piosenki Hoviego, jednak z czasem coraz bardziej mi się podoba! 7/10 

Rafał

Nie wiem co sądzić o Izraelu – Hovi ma naprawdę kawał głosu, ale sama piosenka nie budzi we mnie żadnych emocji. 4/10

ŚREDNIA: 6,1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *